AFI

Visi trīs premjera amata kandidāti – Tautas partijas virzītais Edgars Zalāns, iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC), kā arī "Jaunā laika" virzītais Valdis Dombrovskis sola, ka viņu vadībā valdība nākamgad varētu panākt inflācijas pieauguma tempu samazināšanos līdz viencipara skaitlim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pirmais mērķis ir nākamgad iziet uz viencipara skaitli," Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Zalāns, norādot, ka nākamajai valdībai rūpīgi jāseko līdzi pretinflācijas plāna izpildei un jāvērtē iespējas to aktualizēt. Piemēram, patlaban satraukumu rada iespējamā pārāk lielā "nekustamā īpašuma tirgus sabremzēšanās", savukārt patēriņa kreditēšana joprojām nav mainījusies.

Arī Godmanis uzsvēra, ka nākamās valdības galvenais uzdevums ir mazināt inflācijas pieauguma tempus. Viens no veidiem, kā to varētu darīt, ir valsts pasūtījuma līmenī "ļoti skopi un nīgri" rīkoties, lai panāktu, ka valsts ar saviem pasūtījumiem neģenerē papildus cenu pieaugumu. Tāpat, pēc Godmaņa domā, rūpīgi jāseko līdzi valsts pamatbudžetā notiekošajam nākamā gada sākumā.

Arī Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka ir jāīsteno inflācijas samazināšanas plāns, jāveic pasākumi kreditēšanas ierobežošanai, konkurences un uzkrājumu veicināšanai. Pēc Dombrovska teiktā, jāizvērtē arī nepieciešamība apturēt lielo investīciju projektu īstenošanu. Kopumā, veicot visus pasākumus, Dombrovskis prognozēja, ka nākamgad inflācijas pieaugumu varētu mazināt līdz 8 vai 9 %.

Pirmdien radio diskusijā neviens no premjera kandidātiem neatbalstīja progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu. Visi pauda atbalstu neapliekamā minimuma palielināšanai.

Visu premjera amata kandidātu domas sakrita arī jautājumā par sākumdeklarēšanās ieviešanu. Neviens no kandidātiem neiebilda, ka sākumdeklarēšanās varētu tikt ieviesta jau nākamā gada pirmajā pusē, Godmanis vien piebilda, ka jāveic pasākumi, lai pensionāri to neuztvertu pārāk sāpīgi.

Jau vēstīts, ka, iespējams, otrdien Valsts prezidents Valdis Zatlers nosauks nākamo premjera amata kandidātu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form