Latvijas augstskolās gada sākumā visvairāk ārvalstu studentu bija no Šrilankas, Lietuvas, Libānas un Krievijas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati. PMLP preses sekretāre Laine Boldāne informēja, ka Latvijas augstskolās no Šrilankas studē 103 studenti, 89 studenti ir no Lietuvas, 65 - Libānas 55 - Krievijas, 39 - Igaunijas, 20 - Pakistānas, 19 - Mongolijas, 13 - Ukrainas, 12 - Sīrijas, 11 - Baltkrievijas un 84 studenti no citām valstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ārvalstu studentu skaits Latvijā šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, samazinājies - pērnā gada 1.janvārī Latvijā studēja 635 ārvalstu studenti, bet šogad - 510. 2000.gada 1.janvārī Latvijā studēja 577 ārvalstu studenti.

71% Šrilankas studentu mācās Latvijas Medicīnas akadēmijā (LMA), 27% - Latvijas Universitātē (LU), 1% - Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un 1% - Baltijas Krievu institūtā (BKI).

95% Lietuvas studentu studē Rīgas Ekonomikas augstskolā (REA), 1% - Transporta un sakaru institūtā (TSI) un 4% - citās augstskolās. 44% Libānas studentu studē RTU, 28% - LU, 14% - LMA, 12% - citās un 2% - TSI.

Visvairāk - 34% - Krievijas studentu studē - BKI, 22% - TSI, 32% - citās, 4% - Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), 2% - LMA, 2% - LU, 2% - RTU. Lielākā daļa Igaunijas studentu studē REA, Pakistānas un Sīrijas - LU, Mongolijas - ISMA.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form