Gadskārtējais latviešu Ieroču SS leģionāru piemiņas pasākums ir liecība Latvijas nespējai pilnībā atzīt nacistu režīma šausmas un latviešu dalību holokaustā, teikts pirmdien izplatītajā Simona Vīzentāla centra paziņojumā.

Pēc Vīzentāla centra pārstāvja Efraima Zurova teiktā, 16. marta pasākumi ir kļūdains mēģinājums likt vienlīdzības zīmi starp nacistu un komunistu pastrādātajiem noziegumiem, tādējādi mēģinot mazināt latviešu vainu holokaustā.

"Atļaujot Ieroču SS leģionāru, kas 2. Pasaules kara laikā cīnījās nacistu pusē, piemiņas pasākumu, Latvijas valdība sagroza vēstures notikumus. Turklāt, godinot visus Ieroču SS veterānus, daudzi no kuriem piedalījušies ebreju slepkavībās Latvijā un Baltkrievijā, pasākuma organizatori aizvaino šo slepkavu upurus un veicina mītu par to, ka latvieši nav ne mazākajā mērā atbildīgi par Latvijas ebreju iznīcināšanu," savā paziņojumā paudis Zurofs.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka šogad leģionāru piemiņas gājienā no Doma baznīcas, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa devās aptuveni 200 cilvēku. Vienīgā organizācija, kas šogad saņēma atļauju rīkot leģionāru atceres pasākumu bija "Daugavas vanagi". Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, pasākums noritēja bez starpgadījumiem un iekšlietu ministrs Mareks Segliņš atzinīgi novērtēja policijas darbinieku veikumu kārtības nodrošināšanā.

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form