Foto:AFI

Labklājības ministrijas (LM) padotības iestādes nav veikušas darbības, lai atgūtu valsts budžeta līdzekļus 2, 6 miljonus latu, revīzijā konstatējusi valsts kontrole (VK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tāpat VK konstatējusi, ka valstī izveidotā sistēma un LM darbība attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumā cietušo personu pensiju un pabalstu, sociālās vai profesionālās rehabilitācijas un tehnisko palīglīdzekļu iegādei izlietoto valsts budžeta līdzekļu atgūšanu no apdrošinātāja ir neefektīva un nepilnīga.

Revīzijā tika konstatēts, ka par šiem jautājumiem atbildīgās LM padotības iestādes - Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), valsts aģentūra "Tehnisko palīglīdzekļu centrs" (TPC) un Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) - nenodrošina Ministru kabineta (MK) noteikumu izpildi par valsts budžeta līdzekļu atgūšanu.

VSAA izstrādātais iekšējais normatīvais akts, kas nosaka valsts budžeta līdzekļu atgūšanas kārtību, ir nepilnīgs un nenodrošina ārējo normatīvo aktu prasību ievērošanu, savukārt TPC pat nav izstrādājis iekšējo normatīvo aktu, kas noteiktu valsts budžeta līdzekļu atgūšanas kārtību.
Revīzijā tika atklāts, ka VSAA nav veikusi darbības, lai atgūtu valsts budžeta līdzekļus 2 625 624 latu apmērā par 3562 ceļu satiksmes negadījumā cietušām personām, kurām pabalsti un pensijas ir piešķirti sakarā ar ceļu satiksmes negadījumos gūtajām traumām.

TPC nav veicis darbības, lai atgūtu valsts budžeta līdzekļus 34 591 latu apmērā par 212 ceļu satiksmes negadījumā cietušām personām, kurām tehniskie palīglīdzekļi izsniegti sakarā ar ceļu satiksmes negadījumā gūtajām traumām.

Savukārt SIVA nav veikusi darbības, lai atgūtu valsts budžeta līdzekļus 1178 latu apmērā par trīs ceļu satiksmes negadījumā cietušām personām, kurām profesionālās rehabilitācijas pakalpojumi sniegti sakarā ar ceļu satiksmes negadījumā gūtajām traumām.

Revīzijā tika konstatēts arī tas, ka vienu un to pašu funkciju - ceļu satiksmes negadījumā cietušo personu un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņēmēju uzskaiti - veic gan Sociālo pakalpojumu pārvalde, gan SIVA, tādējādi valsts budžeta līdzekļu atgūšanas procesa administrēšanai nelietderīgi tērējot finanšu resursus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form