VM radusi iespēju medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā
Foto: stock.xchng

Veselības ministrija (VM) radusi iespēju nākamgad paredzētā budžeta ietvaros medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā, pastāstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš atzīmēja, ka šāds lēmums pieņemts vakar, izvērtējot visus "par" un "pret". Lēmums gan vēl nav "uzrakstīts uz papīra".

Ministrs arī atgādināja, ka piektdien, 27. novembrī, Hepatīta biedrība rīko diskusiju par C hepatīta ārstēšanu un tam nepieciešamo finansējumu.

Kā ziņots, Veselības ministrija C hepatīta un HIV/AIDS ārstēšanai nākamajā gadā savā budžetā paredzējusi papildu 4 217 280 eiro, no kuriem lielākā daļa paredzēta C hepatīta pacientiem. Kopā ar papildus plānotajiem līdzekļiem, C hepatīta ārstēšanai nākamgad būs pieejami 6,5 miljoni eiro.

Iepriekš tika plānots, ka valsts līdzmaksājums par medikamentiem no nākamā gada būs 90%. Tagad tas ir 75%.

Hepatīta biedrība jau iepriekš norādīja, ka ar šo finansējumu C hepatīta ārstēšanai pietiktu, lai medikamentus pacientiem varētu kompensēt pilnībā.

2014. gadā reģistrēti 58 akūta C hepatīta gadījumi, 2013. gadā - 53. Hronisko C hepatīta gadījumu skaits palielinās - 2014. gadā reģistrēti 1706 hroniska C hepatīta gadījumi, bet 2013. gadā - 1221. Savukārt šogad laika posmā no janvāra līdz oktobrim reģistrēti 49 akūta C hepatīta gadījumi, kas ir par 11 gadījumiem vairāk nekā pērn un 1347 hroniska C hepatīta gadījumi, kas ir par 128 gadījumiem vairāk nekā 2014.gada pirmajos deviņos mēnešos.

Source

LETA

Tags

AIDS Guntis Belēvičs HIV Veselības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form