VVD Pāvilostas piekrastē konstatē 33 izskalotas kuģa uzpildītās degvielas pudeles
Foto: Publicitātes foto

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts vides dienests (VVD) saņēma iedzīvotāja ziņojumu par Pāvilostas piekrastē atrastām no jūras izskalotām 33 pudelēm ar naftas produktu atliekām, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reaģējot uz ziņojumu, VVD inspektori pēc notikuma vietas apsekošanas konstatēja 33 aizskrūvētas plastmasas pudeles ar naftas produktiem vai to atliekām.

Etiķetes uz pudelēm liecināja, ka tajās atrodas kuģa uzpildītās degvielas paraugs. Kuģim ņemot degvielu ostā, konkrētās degvielas paraugs tiek nodots arī kuģim.

Uz izskalotajām pudelēm bija norādīts kuģa nosaukums un cita specifiska informācija. Tādējādi bija iespējams operatīvi noskaidrot aizdomās turamo kuģi, no kura jūrā varētu būt nokļuvušas degvielas paraugu pudeles. Naftas produktu noplūde vidē nav konstatēta. Pludmalē izskalotās pudeles tika nekavējoties savāktas, uzsver Jalinska.

VVD noskaidroja, ka aizdomās turamais kuģis pēdējo reizi Latvijas ūdeņus šķērsoja no Ustlugas ostas Krievijā Baltijas jūrā uz Roterdamas ostu Ziemeļjūrā. Latvija ir nosūtījusi pieprasījumu kuģa nākamās ienākšanas ostas laikā valsts kontrolei veikt aizdomās turētā kuģa pārbaudi.

Kā informē Jalinska, VVD ir sācis administratīvā pārkāpuma procesu par Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas, teritoriālās jūras, iekšējo jūras ūdeņu piesārņošanu no kuģiem ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Sabiedrības līdzdalībai vides pārkāpumu novēršanā ir būtiska loma, tādēļ VVD aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par konstatētajiem pārkāpumiem vides jomā, zvanot uz vienotā zvanu centra tālruni 26 338 800, kā arī ziņot, izmantojot mobilo aplikāciju "Vides SOS".

Tags

Pāvilosta Valsts vides dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form