18.februāra publiskajās debatēs "Kas notiek Latvijā?" dalībnieki sprieda, vai un ar ko Tautas partijas sagatavotais valdības reorganizācijas plāns, kas nedēļas sākumā guva prezidenta atbalstu, ir labāks par premjera Ivara Godmaņa sagatavoto reorganizācijas plānu. Premjera biroja vadītājs un "LPP/LC" valdes loceklis Juris Radzevičs pauda viedokli, ka salīdzināt, kurš plāns ir labāks, nevar, un attiecībā uz ministriju reorganizāciju plānos būtisku atšķirību patiesībā nav.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Valsts kontroliere Inguna Sudraba gan notiekošo raksturoja kā darbības imitāciju un atzinās, ka sajūta visu laiku ir tāda, ka par valsti neviens nedomā. Viņa piekrita, ka 16 politikas veidotāju vietas tik mazā valstī nav vajadzīgas, taču konstatēja, ka valdība divu mēnešu laikā nav izdarījusi neko, lai saturiski redzētu, kā valsti pareizi vadīt un uz kurieni to vest. Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs, tautpartijietis Edgars Zalāns savukārt norādīja, ka valsts kontroliere var iet un „stāstīt visu šo" premjeram, tāpat viņš uzsvēra, ka puse no I.Sudrabas minētajiem jautājumiem ir ekonomikas ministra sektorā. E.Zalāns pauda pārliecību, ka reorganizācijas īstenošanai ir ļoti svarīgi vienoties par principiem, un nemainīja savu atbildi arī pēc kritikas par valsts pārvaldes mērķu trūkumu.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātņu docente Iveta Reinholde gan atzina, ka viņai labāks šķiet premjera plāns. Viņa norādīja uz to, ka priekšvēlēšanu gaisotnē ierēdniecības reorganizācija ir „ļoti tīkama parādība" vēlētājiem, bet brīdināja no nestabilitātes radīšanas ierēdņiem, kā rezultātā viņi var nestrādāt.

18.februāra publiskās debates "Kas notiek Latvijā?", kā arī citus to būtiskākos fragmentus varat noskatīties www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form