Zāļu valsts aģentūras vadītāja būs līdzšinējā VM valsts sekretāre Dreika
Foto: Publicitātes foto

Ministru kabinets otrdien, 14. februārī, nolēma līdzšinējo Veselības ministrija (VM) valsts sekretāri Indru Dreiku pārcelt Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītājas amatā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar 2021. gada 6. maiju ZVA vadītāja amata vieta ir vakanta, jo iepriekšējais aģentūras vadītājs Svens Henkuzens tika pārcelts uz Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amata vietu.

VM norāda, ka nepieciešams lēmums par ierēdņa pārcelšanu ZVA direktora amatā. Saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, lēmumu par ierēdņa pārcelšanu pārraudzībā esošas iestādes direktora amatā veselības ministrs pieņem, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu.

"Lai nodrošinātu labu pārvaldību, it sevišķi civildienesta uzdevumu efektīvu izpildi un atbilstoši ZVA darbības izvirzītajām prioritātēm, aģentūras direktora amatam nepieciešams kandidāts ar zināšanām un pieredzi veselības aprūpes nozarē un administratīvajā darbā," pauda ministrijā.

VM uzsvēra, ka Dreikai ir pieredze nozares politikas un stratēģijas īstenošanā, sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, kā arī pieredze Veselības inspekcijas vadītāja amatā un zināšanas veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā.

"Dreikas profesionālā kvalifikācija tiks nodota aģentūras kapacitātes stiprināšanai, veicinot tās efektīvu uzdevumu un funkciju izpildi un dodot ieguldījumu valsts pārvaldei un sabiedrībai kopumā," norādīja ministrijā.

VM arī informēja, ka ir saņemta Dreikas piekrišana viņas pārcelšanai ZVA direktora amatā.

Ievērojot iepriekš minēto, Ministru kabinets otrdien pieņēma VM sagatavoto rīkojuma projektu "Par Indras Dreikas pārcelšanu".

Valdība Dreiku VM valsts sekretāres amatā iecēla 2021. gada aprīlī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.