Zariņš aicina sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par atklātām valdības sēdēm saistībā ar Covid-19
Foto: DELFI

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (S) aicina 24 stundu laikā sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par atklātām valdības sēdēm saistībā ar Covid-19, informēja Saeimas Preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimā norādīja, ka ir savākti nepieciešamie deputātu paraksti, lai saskaņā ar Satversmes 20.pantu tiktu sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kuras darba kārtībā būtu Saeimas lēmums, kas noteiktu, ka valdībai turpmāk, izskatot ar Covid-19 saistītos jautājumus, jālemj par tiem atklātās valdības sēdēs.

Ārkārtas Saeimas sēdes iniciators Zariņš uzsvēra, ka nepieciešamība padarīt valdības sēdes atklātas, lai dotu iespēju sabiedrībai sekot līdzi un pārliecināties, cik atbildīgi un kompetenti ir valdības lēmumi saistībā ar Covid-19, ir kļuvusi acīmredzama.

Viņaprāt, tas ir tāpēc, ka, lemjot par pasākumiem saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu vai atbalsta sniegšanu saistībā ar šiem ierobežojumiem, valdība nav bijusi spējīga sniegt tiem pamatotus un sabiedrībai saprotamus skaidrojumus, kā arī Latvijas sabiedrībai joprojām nav saprotams pamatojums un jēga vairumam valdības pieņemto lēmumu.

Deputāta ieskatā, tas rada pamatotas bažas, ka šī valdība nav spējīga adekvāti vērtēt notiekošos procesus, pieņemt pārdomātus, pamatotus, situācijai atbilstošus lēmumus. "Tas arī izskaidro, kāpēc šī valdība "nav spējīga" nokomunicēt savus lēmumus Latvijas sabiedrībai, lai gan sabiedriskajām attiecībām valdībai ir piešķirts "tik daudz naudas, cik nekad nav bijis", jo labākais priekš varas, ko šajā situācijā valdība var darīt ar saviem lēmumiem, ir paklusēt," paudis deputāts.

Viņš norādīja, ka esošajos "varas monopola" apstākļos, kad varas nomaiņa nav iespējama, lai cik neizdarīga un bezatbildīga tā būtu, vienīgā iespēja, kā padarīt to atbildīgāku un likt pieņemt pārdomātākus un pamatotākus lēmumus, viņaprāt, ir ļaut Latvijas sabiedrībai sekot līdzi tās lēmumu pieņemšanai un to pamatošanai.

Politiķis uzskata, ka tas ļautu Latvijas sabiedrībai arī labāk izprast šos valdības lēmumus un pildīt tos, saprotot to nepieciešamību un jēgu, bet "bezjēdzīgos vai absurdos lēmumus pamatoti pieprasīt mainīt tiesiskā ceļā".

Ja šo ārkārtas sēdi sasauks, deputāti lems par to, vai uzdot valdībai rīkot atklātas Ministru kabineta sēdes, lemjot par pasākumiem vai nosacījumiem saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu vai atbalsta sniegšanu saistībā ar šiem ierobežojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ivars Zariņš Koronavīruss Covid-19 Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form