Zatleram šķiet nepieklājīgi komentēt viņam piešķirtā dzīvokļa remonta izdevumus
Foto: LETA

Eksprezidents Valdis Zatlers (RP) uzskata, ka "būtu nepieklājīgi", ja viņš sniegtu komentārus par viņam piešķirtā dzīvokļa plānotajiem remontdarbu izdevumiem, tāpēc viņš par šo jautājumu neizteiksies.

"Ir atbildīgās valsts iestādes, ir valsts iestāžu vadītāji, kas par to atbild. Tātad, kas atbild ir, bet man personīgi nav komentāru. Nav pieklājīgi komentēt tādas lietas, kas attiecas uz tevi pašu," teica Zatlers. "Es [šajā jautājumā] esmu bijis neitrāls divus gadus - un nekādu komentāru," sacīja eksprezidents, atbildot uz jautājumu, vai viņš neuzskata par nepieciešamu kliedēt cilvēku šaubas, ka attiecīgās summas piešķiršana dzīvokļa remontam nav adekvāta. Zatlers atturējās izteikties, kā viņš vērtē šo cilvēku viedokli.

Sociālajos tīklos izskan daudz kritisku vērtējumu par izveidojušos situāciju saistībā ar eksprezidenta dzīvokļa remontu, novēroja aģentūra LETA.

Jautājumus saistībā ar visu bijušo valsts prezidentu dzīvokļu iegādi un remontu risina Valsts prezidenta kanceleja, kurai saskaņā ar likumu "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" ir jāuzņemas pilna atbildība par šo jautājumu risināšanu visiem bijušajiem valsts prezidentiem, uzsvēra Reformu partijas preses pārstāve Daiga Holma.

Valsts kanceleja lemjot gan par piemēroto dzīvokļu izvēli, gan par to iegādi un remontiem. Dzīvokļi tiekot izvēlēti pēc zināmiem kritērijiem, kuri ir noteikti Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, tiek nodrošinātas sociālās un citas garantijas", skaidroja Holma.

"Tieši Valsts prezidenta kancelejai arī ir jāpaskaidro, kādēļ par ievērojamiem valsts budžeta līdzekļiem ir iegādāts dzīvoklis, kas saskaņā ar Valsts prezidenta kancelejas izveidotās komisijas un arī pašas kancelejas vērtējumu šobrīd ir nepienācīgā stāvoklī un tam nepieciešams remonts," akcentēja RP preses pārstāve. Viņa atsaucās uz Valsts prezidenta kancelejas skaidrojumā uzskaitītajiem nepieciešamajiem dzīvokļa uzlabojumiem.

Kā ziņots, Zatlera dzīvokli, kas pirkšanas laikā tika atzīts par piemērotu tūlītējai dzīvošanai, tiek plānots remontēt par 80 867 latiem, kas tiks uzkrāti un refinansēti pakāpeniski, nākamo desmit gadu periodā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Valsts prezidenta preses padomniece Līga Krapāne. Latvijas Valsts prezidenta kanceleja ir šī īpašuma Rīgā, Elizabetes ielā 17, nomnieka pārstāvis, jo īpašuma lietotājs ir Zatlers, bet īpašuma iznomātājs ir VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Krapāne sacīja, ka VNĪ 2012.gada 5.jūlija dzīvokļa vizuālās apsekošanas atzinumā tika minēts, ka dzīvokļa telpu apdares un aprīkojuma līmenis ir atbilstošs komforta prasībām un piemērots tūlītējai dzīvošanai. "Lai gan dzīvoklis ir piemērots tūlītējai dzīvošanai, taču šī atzinuma ieteikuma daļā ir arī vērsta uzmanība uz to, ka turpmākai ilgstošai dzīvokļa ekspluatācijai ir vēlams dzīvokļa apdares, inženiertehniskā un sanitārtehniskā aprīkojuma kārtējais remonts ar iespējamo atsevišķu aprīkojuma elementu nomaiņu, jo pēdējais kosmētiskais remonts ticis veikts pirms aptuveni desmit gadiem," sacīja Krapāne.

Pie dzīvokļa nodošanas tika saņemti dzīvokļa lietotāja Zatlera iebildumi par īpašuma tehnisko stāvokli un konkrēti priekšlikumi uzlabojumu veikšanai, piemēram, visās dzīvokļa telpās sakārtot elektroinstalāciju, kas ir neatbilstošā tehniskā stāvoklī, veikt apkures katla nomaiņu un apkures sistēmas tīrīšanu, kā arī kanalizācijas sistēmas, kas ir avārijas stāvoklī, nomaiņu. Turklāt lielākajā daļā telpu veicams kosmētiskais remonts, novēršot plaisas griestos un sienās, kā arī grīdas seguma bojājumus, skaidroja Krapāne.

Valsts prezidenta kancelejas budžetā ir paredzēti līdzekļi Zatlera dzīvokļa nomas maksai. Nomas maksas aprēķinā ir iekļauti līdzekļi kārtējiem/kapitālajiem remontiem 1% apmērā no dzīvokļa iegādes vērtības jeb 4849,34 latu gadā, piebilda Krapāne.

VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina sacīja, ka nekustamais īpašums pirms iegādes tika apsekots un novērtēts tā vizuālais stāvoklis. Dzīvoklis tika atzīts par derīgu tūlītējai dzīvošanai, ilgtermiņā paredzot remontdarbu nepieciešamību. "Jāņem vērā, ka dzīvoklis ilgāku laiku ir bijis lietots un, cilvēcīgi raugoties, tas ir jāsaved pienācīgā kārtībā. Pēc kopīgas telpu apskates ar Zatleru, Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem un Finanšu ministrijas amatpersonām, Valsts prezidenta kanceleja ir izvērtējusi lietotājam nepieciešamos darbus un iespējamos risinājumus telpu sakārtošanai un pielāgošanai, ar ko saskaņā VNĪ veiks remontdarbus minētajā objektā," sacīja Laukšteina.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē VNĪ no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas par 484 934 latiem iegādājusies dzīvokli bijušajam Valsts prezidentam Zatleram.

Dzīvokļa izvēles un iegādes kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi "Kārtība, kādā personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, tiek nodrošinātas sociālās un citas garantijas". Atbilstoši tiem Valsts prezidenta kanceleja izveidoja komisiju, kas pieņēma lēmumu par konkrēta dzīvokļa iegādi. Pamatojoties uz šīs komisijas lēmumu, VNĪ organizēja pirkuma darījumu, līdz ar to 2012.gada 27.decembrī īpašuma tiesības uz šo nekustamo īpašumu ir reģistrētas Latvijas valstij Finanšu ministrijas personā.

Uzņēmēja Pulkinena bija Esko Heikki Juhana Pulkinena pilnvarotā persona. Viņa Valsts prezidenta kancelejas izsludinātajā dzīvokļa iegādes konkursā iesniedza visus nepieciešamos dokumentus, kā arī pārstāvēja Pulkinena intereses šajā darījumā.

Zatlera vajadzībām iegādāts dzīvoklis Elizabetes ielā 17, un tas ir tas pats dzīvoklis, kas līdz šim eksprezidenta vajadzībām tika īrēts. Īpašuma platība ir 195,33 kvadrātmetri, bet pirkuma cena - 484 934 lati.

Source

LETA

Tags

Valdis Zatlers Valsts prezidenta kanceleja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form