Zatlers būtu gatavs kandidēt uz otro termiņu
Foto: DELFI

Pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers būtu gatavs kandidēt uz otro termiņu šajā amatā, trešdien preses konferencē informēja prezidents.

Zatlers trešdien preses konferences par Saeimai iesniegtajiem Satversmes grozījumiem noslēgumā pārsteidza žurnālistus, sakot, ka viņam ir vēl kāds paziņojums. Prezidents norādīja, ka pēdējā laikā, apbraukājot Latviju, gan no pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem, gan no vairākām sabiedriskajām organizācijām un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem ir dzirdējis mudinājumus kandidēt uz nākamo prezidenta pilnvaru termiņu.

Lai varētu turpināt iesākto darbu, respektējot Satversmi un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumu, viņš būtu gatavs veikt prezidenta pienākumus arī turpmāk, sacīja Zatlers, norādot, ka šādā veidā vēlas dot skaidru signālu politiskajiem spēkiem par gatavību piedalīties šajās prezidenta vēlēšanās.

Zatlers paskaidroja, ka politiskās partijas iepriekš bija paudušas apņemšanos par prezidenta amata kandidātiem sākt runāt marta vidū, un, tā kā šis termiņš ir pienācis, arī viņš nolēmis dot skaidru signālu.

Viņš arī esot padomājis par savu nākamā termiņa darbības programmu, ko prezentēšot 19.aprīlī lekciju ciklā Latvijas Universitātē.

Premjers Valdis Dombrovskis (V) atzina, ka pozitīvi vērtē Zatlera lēmumu, jo tas iedošot "skaidru rāmi" koalīcijas sarunām par Valsts prezidenta amata kandidātiem, kuras iecerēts sākt marta beigās. Premjers norādīja, ka vēl joprojām uzskata Zatleru par spēcīgu kandidātu.

Jau vēstīts, ka viens no koalīcijas partneriem apvienība "Vienotība" par vienu no spēcīgākajiem kandidātiem Valsts prezidenta amatam uzskata pašreizējo prezidentu Zatleru, bet ir apspriedusi arī Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita un Eiropas Komisijas attīstības sadarbības komisāra Andra Piebalga kandidatūras.

Savukārt otra koalīcijas partnere Zaļo un Zemnieku savienība atzinusi, ka tajā nav vienprātības par atbalstu Zatleram. Tāpēc pirms galīgā viedokļa formulēšanas par Zatleru pēc ZZS pasūtījuma tiek veikts pētījums, kā "Zatlers kotējas citu kandidātu vidū", kuru vārdi līdz šim izskanējuši publiskajā telpā.

Pats Zatlers līdz šim nebija skaidri paziņojis par savu gatavību kandidēt uz otro termiņu.

Kā iespējamā pretendente prezidenta amatam minēta arī Valsts kontroliere Ingūna Sudraba un Anna Žīgure.

Valsts prezidents parlamentam jāvēlē maija otrajā pusē, jo Zatlera pilnvaru termiņš beidzas jūlija sākumā.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form