Zēna noslīkšana Ventspilī: olimpiskā centra vadītājs uz laiku sevi atstatījis no pienākumu pildīšanas
Foto: PantherMedia/Scanpix

Uz laiku, kamēr Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija veic pārbaudi saistībā ar mazajā peldbaseinā notikušo traģisko negadījumu, olimpiskā centra "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis sevi atstatījis no pienākumu pildīšanas, ceturtdien preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Boitmanis atstatījis sevi no amata pienākumu pildīšanas, ar to apliecinot, ka neietekmē vai kā citādi neiejaucas komisijas darbā.

Komisijas starpziņojumā tika rosināts olimpiskā centra dalībnieku sapulcē izvērtēt arī olimpiskā centra "Ventspils" amatpersonu atbildību. Kā norādīja Lembergs, Ventspils dome ir tikai viena no olimpiskā centra līdzīpašniecēm – otra līdzīpašniece ir Latvijas Olimpiskā komiteja, līdz ar to centra amatpersonu atbildības izvērtēšana nav tikai domes ziņā.

Kā uzsvēra Ventspils mērs, amatpersonu atbildības izvērtēšanai ir jānotiek juridiski korekti, pārbaudot visus faktus, un nav pieļaujama linča tiesa, vadoties pēc subjektīvām sajūtām.

Lembergs norādīja, ka Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks ir atsevišķa olimpiskā centra "Ventspils" struktūrvienība. "Līdz ar to ir precīzi jāizvērtē, kas par ko un kā atbild. Lai atbild tie, kas tik tiešām atbild, nevis - kā kādam liekas. Tāda linča tiesa nedrīkst būt! Lēmumiem jābūt taisnīgiem," sacīja Lembergs, piebilstot, ka vienā nelaimē nedrīkst nepamatoti radīt citas nelaimes.

Ventspils mērs arī norādīja, ka notikušā iemeslus izmeklē policija kriminālprocesā, bet par administratīvās atbildības izvērtēšanu atbild Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

"Visam jābūt juridiski korekti, bet ir arī morāle, protams," sacīja Lembergs.

Peldēšanas apmācības vadītājs Viktors Zujevs, kura uzraudzībā notika negadījums, vairs peldbaseinā nestrādā. Tā kā viņš ir arī Ventspils sporta skolas "Spars" direktors, Ventspils Izglītības pārvaldei būs jāizvērtē viņa atbilstība šim amatam. "Tur jābūt procedūrai, nevar būt linča tiesa. Ja man prasa, es domāju, ka, pirmkārt, jau no morālā viedokļa nebūtu pareizi, ka viņš paliktu par sporta skolas vadītāju," sacīja Lembergs ar piebildi, ka šis jautājums tomēr ir jāizvērtē Izglītības pārvaldei noteiktā kārtībā.

Vienošanās starp instruktoru un olimpisko centru Ventspils gan noteic, ka visu atbildību par drošību ir uzņēmies instruktors, tomēr olimpiskajam centram tik un tā paliek kontroles funkcija, ja nodarbībām tiek izmantotas peldbaseina telpas, skaidroja pašvaldības vadītājs.

Komisijas galvenais uzdevums ir secināt, kas jāpilnveido šādu nodarbību organizēšanā, lai novērstu potenciālos riskus, atzina Lembergs.

Izglītības kvalitātes valsts dienests norādījis, ka olimpiskais centrs "Ventspils" īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Lemberga izpratnē programma gan ietver tikai apmācību saturu – ko un kā mācīt. "Tā nerunā par drošību. Tas jau nav drošības sertifikāts. Tās ir pilnīgi dažādas lietas," savu viedokli pauda Lembergs.

Kā būtisku problēmu Ventspils mērs minēja to, ka valstī nav vienota normatīvo aktu regulējuma par peldēšanas apmācību organizēšanu, "jo šobrīd iznāk, ka katram baseina īpašniekam jātaisa savi noteikumi, un nekādas ārējās uzraudzības nav."

Kā ziņots, 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XIII nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību".

Ventspils peldbaseinā pārtrauktas peldēšanas apmācības nodarbības līdz brīdim, kamēr tiks noskaidroti 4. oktobra traģiskā nelaimes gadījuma cēloņi un pabeigtas dažādu institūciju pārbaudes, informēja olimpiskā centra "Ventspils" mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Peldēšanas apmācības nodarbības, ko bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem piedāvāja olimpiskais centrs "Ventspils", pārtrauktas gan mazajā peldbaseinā, kur gāja bojā četrus gadus vecais zēns, gan lielajā peldbaseinā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Izglītības kvalitātes valsts dienests Peldēšana Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form