Ziemas prieku dēļ nedēļas nogalē 110 bērni guvuši traumas
Foto: Publicitātes attēli

Pagājušajā nedēļas nogalē Bērnu slimnīcas ārstu palīdzība bija vajadzīga 110 bērniem, kuri, sākoties sniegotajam ziemas periodam, bija guvuši dažādas traumas, portāls "Delfi" uzzināja slimnīcā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu nogalēm, šādu pacientu skaits ir dubultojies, līdz ar to ievērojami pieaudzis arī to gadījumu skaits, kad traumu dēļ pacienti stacionēti un bērniem nepieciešams slimnīcā uzturēties ilgāku laiku.

Bērnu ārsti atgādina, ka nepārdomātai ziemas prieku baudīšanai var būt traģiskas sekas, un aicina pievērst īpašu uzmanību vides drošumam.

"Bērnu traumatisma statistikas rādītāju augstākais punkts vasaras un ziemas brīvlaikos un nedēļas nogalēs nav pārsteigums. Pavadīt laiku ārā un priecāties ir veselīgi un nepieciešami! Mūsu rūpēs par bērnu veselību ietilpst pienākums atgādināt būt arī piesardzīgiem un pēc iespējas izvairīties no traumu gūšanas. No sadzīviskām neuzmanības traumām mūs var pasargāt pārdomāta sezonai piemērotu apavu izvēle, bet par traumām, kas gūtas ziemas prieku laikā, bērnus var pasargāt pārdomāta rīcība," norādījis Bērnu klīniskās universitātes bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs Jānis Upenieks.

Ziemas jautrībā bērni visbiežāk traumas gūst, braucot pa slīdkalniņiem un saskrienoties viens ar otru, nespējot nokontrolēt slīdēšanas trajektoriju un ieskrienot kādā šķērslī, vai krītot, braukājot ar slidām slidotavā vai spēlējot kādu ziemas sporta veidu. Retāk traumas gūtas, sadzīviskās situācijās paslīdot. Visbiežāk bērniem ziemā jāārstē roku un kāju lūzumi un dažādas galvas traumas.

Bērnu slimnīcas speciālisti aicina vecākus apzinīgi izvērtēt izvēlēto ziemas izklaides vietu drošumu, un bērniem vēlreiz piekodināt būt piesardzīgiem arī pašiem. Pirms laisties no kalna, pārliecinieties, ka bērniem ir pēc iespējas mazāks risks ar ragaviņām vai slidināšanās paliktņiem neparedzēti ieskriet kādā šķērslī. Izvērtējiet, vai bērns ir pietiekoši patstāvīgs, lai pa kalniņu slidinātos pats, vai tomēr ir nepieciešama vecāka palīdzība. Vecākajām atvasēm vēlreiz atgādiniet – ar dažādiem šļūcamrīkiem kategoriski aizliegts pieāķēties un vizināties aiz braucošiem auto vai tramvajiem.

Īpašu piesardzību ievērojiet publiskajās slidotavās: ar slidām gūtās traumas var būt sevišķi nepatīkamas. Uz ledus nepieciešams izmantot speciālo ekipējumu – ceļgalu, elkoņu sargus un ķiveri, bet, spēlējot hokeju, par to jāpiedomā vēl jo vairāk.

Tāpat nepieciešams novērtēt, kādus riskus paredz tas, ja apkārt rotaļājas vēl daudz citu bērnu. Arī tad, ja izklaide šķiet droša, pastāv iespēja sāpīgi saskrieties ar citiem. Skaidrojiet šos riskus savām atvasēm, un, ja neesat pārliecināti, ka bērns, dodoties ziemas priekos, pats varēs tos izvērtēt, pievienojieties!

Situācijās, kad negadījums jau ir noticis, ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk bērnam sniegt palīdzību. Informāciju par to, kā rīkoties traumu gadījumā un kā pasargāt bērnu, var iegūt Bērnu slimnīcas mājaslapā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu slimnīca Ziema
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form