Ziepniekkalna iedzīvotāji iebilst pret plānoto 148 koku nociršanu Valdeķu ielā
Foto: DELFI

Vairāki Ziepniekkalna iedzīvotāji gatavojas iesniegt savus iebildumus Rīgas domē par to, ka Ziepniekkalnā, Valdeķu ielā, plānots izcirst 148 kokus, portālu "Delfi" informēja apkaimes iedzīvotāju pārstāvis Artūrs Andris Siliņš.

Izcirst plānots septiņus ozolus, trīs ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi, 29 blīgznas, 26 vītolus, divus melnalkšņus – kopā 148 kokus. "Šie koki ir bijuši Ziepniekkalna plaušas. Tagad uz mūsu gaisa kvalitātes rēķina izcirstajā klajumā mums tiks "dāvāti" divi tirdzniecības centri, iespējams, LIDL," raksta Siliņš.

Koku ciršanas ierosinātājs ir SIA "Valdeku properties", zemes īpašnieks – Rīgas pilsētas pašvaldība un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze, liecina informācija Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

Apkaimes ļaudis cer, ka Rīgas dome rīkosies atbildīgi un koku iznīcināšanu nepieļaus, īpaši tāpēc, ka apkaimē ir daudz dzīvojamo ēku un izglītības iestāžu, pauž Siliņš.

"Mēs esam pret zaļās zonas iznīcināšanu, jo gaisa kvalitāte Rīgā jau tā ir tāda, kāda ir," norāda apkaimes iedzīvotāju pārstāvis, piebilstot, ka šī ir Ziepniekkalna koku traģēdija.

Tags

Rīgas dome

Comment Form