Zolitūdes traģēdijā cietušie plāno vērsties ar prasību pret valsti
Foto: LETA

Zolitūdes traģēdijā cietušo interešu aizstāvības biedrība "Zolitūde 21.11." plāno vērsties tiesā ar civiltiesisku prasību pret valsti, jo Latvijā laikā, kad notika traģēdija, nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības sistēma, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijā teica biedrības vadītāja Regīna Ločmele (S).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs noteikti gatavosim civiltiesisko prasību pret valsti", jo spriedumi krimināllietās parāda, ka valstī nebija izveidota efektīva sistēma, lai novērstu šādu traģēdiju, viņa teica.

Ločmele sacīja, ka, lai gan tiks prasīta arī finansiāla kompensācija, taču tie nebūšot miljoni, jo galvenais ir panākt taisnīgu tiesu.

Jauno prasību cietušie cels tiesā pēc tam, kad visās instancēs būs iztiesāta krimināllieta un būs stājies spēkā spriedums.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa otrdien, 24. janvārī, Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par vainīgu atzina tikai būvinženieri Ivaru Sergetu, kam piesprieda sešus gadus un sešus mēnešus ilgu cietumsodu, liedzot ieņemt amatu uz pieciem gadiem.

Visi pārējie krimināllietā apsūdzētie tika attaisnoti. No Sergeta tiks piedzīts arī mantiskais kaitējums.

Sergets, visticamāk, spriedumu pārsūdzēs.

Arī pirmās instances tiesā krimināllietā par vainīgu tika atzīts Sergets, kuram bez sešu gadu cietumsoda tika piespriests arī liegums piecus gadus strādāt savā profesijā.

Arhitektu Andri Kalinku, būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu, veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi, uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu, bijušo Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieku Jāni Balodi, bijušo būvinspekcijas Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperti Treiju, būvinspekcijas priekšnieka vietnieci Aiju Meļņikovu un SIA "Maxima Latvija" darbinieci Innu Šuvajevu pirmās tiesas instance attaisnoja.

2013. gada 21. novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādīja par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.