Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana: Deputāti bez brīdinājuma ierodas 'Gaiļezerā'
Foto: DELFI

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien izbraukuma sēdē bez brīdinājuma nolēmusi pārbaudīt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru "Gaiļezers".

Stacionārs "Gaiļezers" ir lielākais daudzprofilu neatliekamās medicīnas sniedzējs Latvijā. Gada laikā "Gaiļezerā" neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību saņem vairāk nekā 38 tūkstoši pacientu.

Iepriekš komisija neatklāja, kuru ēku tieši apmeklēs, vien norādīja, ka kopā ar Būvniecības valsts kontroles biroja darbiniekiem apmeklēs kādu sabiedriski nozīmīgu publisku ēku.

Nākamajā komisijas sēdē 14. septembrī plānots noslēgt darbu pie komisijas galaziņojuma.

Jau vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas galaziņojuma projektā vērsta uzmanība uz vairākām nepilnībām, tostarp par nenormālu nosaukta situācija, ka jaunajam būvniecības regulējumam nepieciešama virkne uzlabojumu.

Nepilnības atklātas arī būvmateriālu tirgus uzraudzībā un iepirkumu jomā, kur zemākās cenas principa dēļ tiek izslēgta iespēja iegūt kvalitatīvu rezultātu. Tāpat tiek rosināts arī piešķirt pašvaldībām tiesības atteikt ēku būvniecību ētisku apsvērumu dēļ, liecina komisijas galaziņojuma projekts.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām minētās traģēdijas seku novēršanā tika izveidota 2014. gada 11.novembrī uz vienu gadu.

Komisijas secinājumi un cita informācija pieejama mājaslapā zolitude.saeima.lv.

Aprīļa vidū prokuratūra tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas lietā sāka kriminālvajāšanu un uzrādīja apsūdzības astoņām personām.

Tags

Būvniecība Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Zolitūdes traģēdija

Comment Form