Žurnālistu asociācija pieprasa jaunu LTV valdes locekļu atlases konkursu
Foto: LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) negatīvi vērtē Nacionālo elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu apstiprināšanu un aicina padomi to atcelt, izsludinot atkārtotu konkursu, portālu "Delfi" informēja LŽA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atkārtota konkursa mērķis būtu atrast augsti kvalificētus profesionāļus Latvijas sabiedriskā medija vadībai.

LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām, teikts asociācijas paziņojumā. Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu.

LŽA vērtējumā NEPLP izvēlētie kandidāti un lēmuma argumentācija nerada pārliecību, ka NEPLP šajā gadījumā patiesi pildījusi likumā noteikto lomu pārstāvēt sabiedrības intereses. Ņemot vērā sabiedrisko mediju īpašo lomu demokrātijā un vāji pamatoto NEPLP lēmumu atlaist iepriekšējos LTV valdes locekļus, jauno valdes locekļu izvēlē padomei jāpiemēro visaugstākie kvalitātes kritēriji. Padomes lēmums var negatīvi ietekmēt sabiedrības uzticēšanos LTV un tās radītajam saturam.

LŽA jau iepriekš norādīja, ka NEPLP izsludinātais konkurss neatbilda Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām un labas korporatīvās pārvaldības praksei, jo NEPLP nolēma pati veikt valdes locekļu nomināciju, neiekļaujot balsstiesīgo lokā nedz neatkarīgus personālatlases speciālistus, nedz pārstāvjus no Pārresoru koordinācijas centra, nedz nozares ekspertus. Saskaņā ar konkursa nolikumu NEPLP locekļi gan atlasīja, gan apstiprināja jaunos LTV valdes locekļus. LŽA uzskata, ka šāda rīcība radīja bažas par konkursa godīgu norisi.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien lēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu.

Savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

Pagājušā gada 28. decembrī NEPLP kā valsts kapitāldaļu turētāja vienbalsīgi nolēma izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam. NEPLP pārstāvji norādīja, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Televīzija LTV NEPLP Olainfarm
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form