ZZS šķelšanās: Krauze saredz iespēju ZZS rast kopsaucēja par pesticīdu izmantošanu
Foto: DELFI

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iekšienē ir iespējams nonākt pie kopsaucēja par pesticīdu izmantošanas apjoma ierobežojumiem, uzskata ZZS lielākās partijas, Latvijas Zemnieku savienības (LZS), priekšsēdētājs Armands Krauze.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars iepriekš pavēstīja, ka atšķirīgo uzskatu dēļ par EK rosināto virzību uz videi draudzīgāku lauksaimniecību un uz pesticīdu ierobežošanu politiķis aktualizēs jautājumu par LZP turpmāko atrašanos ZZS sastāvā.

Krauze norādīja, ka Tavara paziņojumu LZS vēl nav apspriedusi, bet tas tikšot darīts. Karuze skaidroja, ka šajā jautājumā ZZS ir viedokļu atšķirības, kaut gan arī pats politiķis uzskata, ka lauksaimnieki var būt zaļāki. LZS vadītājs vērsa uzmanību, ka EK piedāvājums par pesticīdu izmantošanas apjomu nav jāīsteno "rīt no rīta", bet jāsasniedz nākamajā plānošanas periodā.

Krauze norādīja, ka nepieciešamas sarunas, lai viens otram panāktu pretī, arī no lauku lielsaimnieku puses, kuri ir pārstāvēti LZS. Politiķis personīgi uzskata, ka šajā jautājumā lieli lauksaimnieki bijuši nepiekāpīgi, lai gan EK vairākums atbilst sabiedrības interesēm un nav nekas briesmīgs un graujošs.

Vienprātība šajā jautājumā neesot arī LZS. Aptaujā, kurā piedalījās daļa LZS biedru, vairākums no dalībniekiem esot paudis atbalstu EK ierosinājumam, bet LZS valdes vairākumam šajā jautājumā ir citādāks viedoklis, atzina Krauze. Vaicāts, vai šis jautājums var novest pie ZZS šķelšanās, politiķis atzina, ka, ja netiks rasts kompromiss, tad tā var notikt. Reizē LZS vadītājs optimistiski raugās uz iespēju atrast kopsaucēju.

Kā ziņots, Tavars norādīja, ka pagājušajā nedēļā ZZS valdes vairākums lēma atbalstīt EK iniciatīvu virzībai uz veselīgāku un ilgtspējīgāku Eiropas Savienības (ES) pārtikas sistēmu. ZZS valde atbalstīja EK stratēģiju "No lauka līdz galdiem", kas paredzot augu aizsardzības līdzekļu samazinājumu par 50%, mēslojuma samazinājumu par 20% un bioloģisko platību palielināšanu līdz 25%.

Savukārt nākamajā dienā ZZS Saeimas frakcija izplatīja paziņojumu, kurā pauž atbalstu valdībā nospraustajai nostājai, kura tapusi ciešā sadarbībā ar lauksaimniekus pārstāvošajām organizācijām. Kā norādījis ZZS frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis, EK izvirzītie mērķi ir pārāk augsti, un ZZS frakcija atbalsta Zemkopības ministrijas sadarbībā ar lauksaimnieku organizācijām formulēto viedokli, ka desmit gados tos sasniegt nav iespējams.

Tavars akcentē, ka ZZS valde savu pozīciju formulējusi atbilstoši Zaļās partijas kongresā pieņemtajai rezolūcijai, kas "ir jāpilda jebkurai LZP amatpersonai". Politiķa ieskatā ZZS frakcija ir "demonstratīvi paudusi atbalstu lielsaimniekiem un pesticīdu un ķimikāliju tirgotājiem," reizē zinot, cik šis jautājums ir būtisks LZP.

Politiķis akcentēja, ka šajā situācijā ir pieņēmis lēmumu aicināt LZP valdi lemt, ka tuvākajā LZP kongresā tiktu skatīti jautājumi, vai LZP jāturpina dalība ZZS un LZP patstāvīgu startu 14.Saeimas vēlēšanās. Tavars arī norādīja, ka, vēl vienojoties ar LZP kolēģiem par konkrētu laiku, ir gatavs atstāt ZZS priekšsēdētāja amatu.

Kā iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā, parlamenta Eiropas lietu komisijas deputāti ir atbalstījuši EK stratēģiju "No lauka līdz galdam", kas tostarp paredz bioloģiskās lauksaimniecības attīstību un veselīgākas pārtikas sistēmu. Domas gan dalās par to, cik ilgā laikā jāievieš šīs stratēģijas mērķi, norāda komisijas vadītāja Vita Anda Tērauda (AP).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Armands Krauze Latvijas Zemnieku savienība Zaļo un zemnieku savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form