ZZS veselības ministra amatam virza Čakšu
Foto: LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šodien nolēma veselības ministra amatam oficiāli izvirzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājas Andas Čakšas kandidatūru.

"Premjers ir aicinājis par nākamo veselības ministri Andu Čakšu, mēs šodien izskatījām šo premjera aicinājumu valdes sēdē un atbalstījām to," pēc sanāksmes sacīja Brigmanis, vēlreiz uzsverot, ka ZZS valde atbalsta viņas kandidatūru.

Brigmanis akcentēja, ka Čakšai ir pieredze veselības aprūpes jomā, arī viņas uzstāšanās par nozares nākotni bija pārliecinoša un argumentēta. Čakša varēšot sākt pildīt ministra pienākumus bez liekas "iešūpošanās", uzskata politiķis.

"Es uzskatu, ka katram pilsonim Latvijā ir jāizdara kāds labs darbs savai valstij, un es šajā gadījumā uz to skatos kā uz atbildību savas valsts priekšā," savu motivāciju piekrist kandidēt uz ministra amatu skaidroja Čakša.

Šī kandidatūra vēl tiks apspriesta ar koalīcijas partneriem, un Saeima jau šonedēļ varētu lemt par Čakšas apstiprināšanu veselības ministra amatā.

Līdzšinējais veselības ministrs Guntis Belēvičs piektdien atkāpās no amata pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas un nolēma nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Tai pašā dienā Latvijas Zaļā partija Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) piedāvāja veselības ministra amatam virzīt Čakšas kandidatūru. Čakša piektdien apliecināja, ka ir uzrunāta veselības ministra amatam un ir tikusies ar Kučinski, lai pārrunātu redzējumu par nozari.

Čakša 1999.gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, iegūstot ārsta izglītību, 2002.
gadā ieguvusi specializāciju pediatrijā un 2007. gadā absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā.

No 2011. gada Čakša ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

2014. gada februārī Čakša tika iecelta par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekli un šos pienākumus pildīja vienlaikus ar Bērnu slimnīcas vadīšanu. Tomēr 2015. gada decembrī viņa no Stradiņa slimnīcas valdes atkāpās, skaidrojot, ka vēlas lielāku uzmanību pievērst Bērnu slimnīcā veicamajiem darbiem.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Čakša šobrīd strādā arī kā psihoterapeite Dr. Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnikā. Viņa darbojas arī Rīgas Stradiņa universitātes Padomnieku konventā.

Čakšas pagājušā gada deklarācija vēl publiski nav pieejama, taču 2014.gada deklarācija liecina, ka amatpersonai bija 120 303 eiro lielas parādsaistības, bet viņa aizdevusi 52 646 eiro. 2014. gadā viņas ienākumus veidoja 95 468 eiro. Lielāko daļu veidoja alga par darbu Bērnu slimnīcā un Stradiņa slimnīcā.

Skaidrā un bezskaidrā naudā viņa uzkrājusi 42 801 eiro.

Amatpersonas valdījumā ir 2014. gada izlaiduma automašīna "Lexus CT 200H". Čakšas īpašumā ir zeme un māja Siguldā, kā arī kopīpašumā zeme Rīgā.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Guntis Belēvičs Latvijas Zaļā partija Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca

Comment Form