Priekšvēlēšanu procesa aktivitātes un aizvien pieaugošais Ventspils iedzīvotāju sūdzību skaits par neadekvātajām priekšvēlēšanu cīņas metodēm no tā saucamo opozīcijas partiju puses liek secināt, ka Nacionālās apvienības "Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", partijas "Vienotība" un Latvijas Reģionu apvienības saraksta (turpmāk Apvienotā saraksta) līdera Ģirta Valda Kristovska sponsoriem ir augstas likmes vēlmei par katru cenu nokļūt pie varas Ventspils pilsētas domē.

Apgalvojuma formā uz to norādīja arī Apvienotā saraksta līderis Ģirts Valdis Kristovskis intervijā Jānim Domburam (portāls Delfi.lv) šī gada 22. maijā, atbildot uz jautājumu par darbu opozīcijā Venstpils pilsētas domē, viņš teica: "būs jaunas ārkārtas vēlēšanas", tādējādi skaidri liekot saprast, ka pie šāda scenārija viņa vadītā komanda un sponsori strādā.

Politiskajai partijai "Latvijai un Ventspilij" ir labi izprotama panika Apvienotā saraksta sponsoru rindās. Priekšvēlēšanu kampaņā ieguldītie ievērojamie finanšu resursi – gan ilgstoši un dāsni finansējot saraksta līderus, gan apmaksājot vērienīgo antikampaņu, kas jau mēnešiem izvērsta pret esošo domes vadību kā sabiedriskajos un privātajos medijos, tā arī pašradītajos bezmaksas izdevumos un portālos, gan rakstot paštīksminoša satura grāmatas, vienlaikus nomelnojot politiskos oponentus, un virkne citu pasākumu nav devuši cerētos rezultātus. Sabiedriskās domas un pētījumu centra SKDS socioloģiskās aptauja, kas veikta šī gada maijā Ventspilī, parāda, ka esošās domes darbu 87% ventspilnieku vērtē pozitīvi.

Indikācijas, par kurām ziņo Ventspils iedzīvotāji, liek bažīties par godīgu vēlēšanu norisi – tādu, kurā netiek pirktas vēlētāju balsis, kurā iedzīvotāju tiesības brīvi paust savus uzskatus brutāli neietekmē politiskie "biznesmeņi" un kurā nedraud ar atlaišanu no darba gadījumā, ja Meroni pārvaldīto uzņēmumu darbinieku balsojums būs atšķirīga no Meroni uzspiestās politiskās "izvēles".

Mēs aicinām Apvienotā saraksta partiju līderus un partiju sponsorus pierādīt savu politisko vilkmi un profesionalitāti godīgā konkurencē pašvaldību vēlēšanās Ventspilī un Latvijā, nepieļaut provokācijas un nodrošināt vēlēšanu procesa godīgu norisi.