Kā pastāstīja SAB preses pārstāve Iveta Maura, domes vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un domē nevar ievēlēt personas, kuras ir vai ir bijušas PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu štata darbinieki.

Minēto informāciju pārbauda Totalitārisma seku dokumentēšanas centrs un atbilstoši pieprasījumam sniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). "Centrs tikai pilda likumā noteikto prasību un sniedz informāciju. Tālākais nav tā kompetences jautājums," uzsvēra Maura.

Viņa arī atgādināja, ka kandidātu sarakstam jāpievieno ziņas vai kandidāts ir vai nav sadarbojies ar PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.

Kā vēstīts, vakar noslēdzās kandidātu sarakstu pieņemšana pašvaldību vēlēšanām. Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks šā gada jūnija pirmajā sestdienā.

Vēlēšanas notiks 119 pašvaldībās, un tajās kopā jāievēl 1614 deputāti.

CVK šodien arī lems par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu piecās pašvaldībās - Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, - kurās iesniegts tikai viens saraksts