Partijā norāda, ka, lai gan pats Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) savā vēstulē norāda: "Par Neatkarīgu Latviju!" darbībā pārkāpumu nav, pats KNAB pieprasījis apturēt partijas darbību uz diviem mēnešiem preventīvos jeb audzināšanas nolūkos. AT pieņēma savu lēmumu, par kuru partija sola sūdzēties ECT.

Jau vēstīts, ka AT Civillietu departaments rīcības sēdē skatīja politiskās partijas "Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par Neatkarīgu Latviju!"" kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 15. februāra spriedumu KNAB prasībā pret partiju par tās darbības apturēšanu.

Izvērtējot kasācijas sūdzībā minētos argumentus, tiesnešu kolēģijai nebija acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

Tādējādi AT atteica ierosināt kasācijas tiesvedību. Lēmums nav pārsūdzams.

Līdz ar to stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums. Apgabaltiesa nosprieda KNAB prasību pret politisko partiju daļā par darbības apturēšanu uz diviem mēnešiem apmierināt.

Partijas pārstāvis Jānis Kuzins norādīja, ka partija to uzskata par politisko izrēķināšanos, jo jau sākotnēji partija netika iekļauta reitingu aptauju listēs, netika aicināta uz vairākām diskusijām un partijas aizdomas par vēlēšanu iespējamo falsifikāciju netiek ne tikai ņemtas vērā, bet Latvijas vara izvēlējās partijas darbību apturēt "kā traucēkli pozīcijas un opozīcijas partiju izveidotajam kartelim Saeimā un Rīgas domē".

"Par neatkarīgu Latviju!" saraksts ir reģistrēts pašvaldību vēlēšanām, un tā līderi ir AS "Marika" valdes priekšsēdētājs un radio "Pik 100 FM" īpašnieks Juris Žuravļovs, ekonomikas maģistrs Einārs Graudiņš un fotogrāfs Edvīns Puķe. Partija kandidē divās pašvaldībās – Rīgā un Jūrmalā ar kopā 50 kandidātiem.