"Katrā pašvaldībā mums ir jāpārliecina, ka tieši "Vienotība" vislabāk spēs realizēt vēlētāju vēlmi redzēt konkrētus risinājumus esošajām problēmām. Arī Latvijā kopumā "Vienotības" uzdevums ir pārliecināt vēlētājus, ka mums rūp ne tikai valsts drošība, bet mēs spējam parādīt konkrētus paveiktos darbus un savu solījumu pildīšanu ikdienā," uzsvēra Piebalgs.

"Pašvaldību vēlēšanās svarīgi būs līderi, kuriem ir nodaļu uzticība un spēja pārliecināt vēlētājus. Mums nav jābaidās, ka tie ir arī gados jauni cilvēki. Latvijas politikā ir jānotiek paaudžu maiņai," pauda partijas priekšsēdētājs, atgādinot, ka vēlēšanās arī partijai jābūt vienotai.

"Esmu pārliecināts: šo pārbaudījumu mēs izturēsim godam. Mūsu cilvēki pašvaldībās var būt pārliecināti par visas partijas atbalstu savam darbam," klātesošajiem norādīja partijas vadītājs.

Tāpat viņš atgādināja, ka gaidāmās pašvaldību vēlēšanas ir svarīgas arī tādēļ, ka tradicionāli tiek uzlūkotas kā prelūdija Saeimas vēlēšanām. "Nerūpējoties par "Vienotības" ievērojamu pārstāvniecību Latvijas pašvaldībās, mēs apdraudam patriotiskas un atbildīgas politikas nākotni valstī kopumā," uzsvēra Piebalgs.

Viņš arī atzina, ka partijai ir savs vēlētājs, uz kuru tā var būt lepna. "Mūsu vēlētājs spriež pēc darbiem. Viņš netic sazvērestības teorijām un brīnumiem, viņš neiekrīt uz vulgāru populismu un lētām izrādēm. Mūsu vēlētājs ir galvenais balsts neatkarīgai, pārtikušai un eiropeiskai Latvijai. Viņš domā ilgtermiņā, necieš melus un glaimošanu. Tomēr tieši tas "Vienotībai" uzliek arī milzīgu atbildību: nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā," norādīja politiķis.

Vērtējot "Vienotības" lomu koalīcijā, Piebalgs norādīja, ka "Vienotība" ir konstruktīva un valstiski motivēta partija, kurai vairāk par varas pozīcijām rūp kopējā lieta. "Sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā valdības un koalīcijas stabilitāte ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, bet tas nav iemesls atkāpties no partijas pamatvērtībām un aktīvas darbības valdībā un Saeimā," pauda politiķis. "Mēs nedomājam, ka tādēļ, ka pašreizējais Ministru prezidents nāk no citas partijas, mums ir tiesības ērti atlaisties krēsla atzveltnē un atbildēt tikai par to, kas pašiem patīk," uzsvēra Piebalgs.

Kā galveno atskaites punktu partijas dalībai izpildvarā Piebalgs minēja "Vienotības" plāna Latvijas simtgadei galvenās vadlīnijas. Tāpat partijas vadītājs uzsvēra arī nozīmīgākos jautājumus, uz kuriem plāna ietvaros partijai jau drīzumā jārod atbildes. To vidū ir gan minimālās algas paaugstināšana, investīciju palielināšana tautsaimniecībā, aktīvas nodarbinātības politikas veidošana, konkurētspējīga izglītība un pacientu interesēm atbilstoša veselības aizsardzības sistēma.

Runājot par "Vienotības" nākotni, Piebalgs kā galvenos partijas orientierus minēja atbildību un profesionālismu. "Jā, "Vienotībai" ir jāmainās. Tomēr šis process nevar būt "lielā sprādziena" veidā. Pārmaiņu procesam ir jābūt iekļaujošam. Šis process prasa pacietību un toleranci," uzsvēra Piebalgs, norādot, ka šobrīd partija ir nostabilizējusies.

"Pēdējo mēnešu laikā partija ir nostājusies uz konsolidācijas ceļa. Mūsu vēlētāju kodols ir palicis uzticīgs partijai un tās nākotnei. Pēc ilgiem darba gadiem, pēc nevajadzīgiem strīdiem un neveiksmēm partijai ir jāatgūst ticība saviem spēkiem. Mums ir vajadzīgs veselīgs spīts pret tiem, kas neapklusdami pravieto partijas iznīkšanu un galu," klātesošajiem norādīja Piebalgs.

""Vienotība" šobrīd ir vienīgā no Latvijas partijām, kurai piederība Rietumiem un eiroatlantiskajai pasaulei ir principa lieta. Tas bija svarīgi pirms 25 gadiem, un paliek svarīgi arī šodien. Latvijas valsts neatkarība un tās iedzīvotāju drošība un labklājība ir "Vienotības" pastāvēšanas būtība. "Vienotības" atbildība ir nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā," uzsvēra Piebalgs.

Sestdien Cēsīs norisinās "Vienotības" kongress, kas veltīts diskusijām par partijas mērķiem un uzdevumiem, sagaidot Latvijas simtgadi, prioritātēm, gatavojoties nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kā arī partijas darbu, iespējām un aktualitātēm nākamajā darba cēlienā līdz 13.Saeimas vēlēšanām.