Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 25.aprīlī pagarināja deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu piecās pašvaldībās - Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, - kurās bija iesniegts tikai viens saraksts.

Taču līdz pagarinātā termiņa beigām, proti, šodienai, Rundāles novadā papildu saraksts netika iesniegts, līdz ar to minētajā pašvaldībā vēlētāji varēs balsot par vienu deputātu kandidātu sarakstu, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Bērziņa sacīja, ka Rundāles novadā atkārtotas vēlēšanas nevajadzēs rīkot, jo minētajā novadā jau pašlaik ir pieteikts pietiekams kandidātu skaits - tas nav mazāks kā domes deputātu mandātu skaits. Līdz ar to vēlēšanas arī šajā pašvaldībā notiks jūnija pirmajā sestdienā.

Beidzoties iesniegšanas termiņam Lubānas, Pārgaujas un Vaiņodes novados pieteikti pa diviem deputātu kandidātu sarakstiem, bet Varakļānu novadā trīs saraksti.

Kā ziņots, Rundāles novada domē valdošā vēlētāju apvienība "Cilvēkiem un zemei" šogad par diviem palielinājusi deputātu kandidātu skaitu. 2013.gada vēlēšanās apvienība startēja ar desmit kandidātu sarakstu, bet šogad paplašinājusi sarakstu līdz 12 kandidātiem.

Saraksta priekšgalā atkārtoti ir domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, tāpat uz vietu domē atkal pretendē visi pieci apvienības domes deputāti.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanas jūnija pirmajā sestdienā notiks 119 pašvaldībās, un tajās kopā jāievēl 1614 deputāti. Tādējādi uz vienu pašvaldību deputāta vietu pretendē vidēji pieci deputātu kandidāti, tomēr jāņem vērā, ka konkurence katrā no 119 pašvaldībām atšķiras.

CVK norāda, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanās CVK kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu pagarināja septiņos novados - Baltinavas, Naukšēnu, Nīcas, Pāvilostas, Rūjienas, Salacgrīvas un Skrundas novadā. 2013.gadā pašvaldību vēlēšanām tika reģistrēti 589 kandidātu saraksti un 8725 kandidāti.