Viņš norādīja, ka vēlēšanu rezultāti situāciju pašvaldībās padara interesantu, tomēr "Saskaņas" rezultāti nav slikti, ņemot vērā, ka starp partijām valdīja nervoza un sīva sacensība.

Taujāts, vai partija pieļāvusi kļūdas, ņemot vērā, ka tā nav guvusi tik lielu atbalstu kā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, politiķis sacīja, ka tas ir ilgi vērtējams jautājums. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka, lai arī "Saskaņa" Rīgas domē ieguvusi mazāk mandātu, turpmākais pozīcijas darbs varētu izvērsties interesantāks, jo pašvaldībā darbosies aktīva opozīcija. "Tas jebkuram parlamentam ir liels atspēks un ļaus labāk virzīties uz priekšu," skaidroja Urbanovičs.

Viņš arī uzsvēra, ka partijas rezultāti pašvaldību vēlēšanās ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā, "Saskaņas" biedriem ir rūpīgi jāizanalizē. "Cerības daudzviet varēja būt labākas, arī Rīgā, bet sūdzēties par vēlētāju atbalsta trūkumu būtu grēks," pauda politiķis.

Urbanovičs sacīja, ka nepieciešams laiks, lai norimtu partijas vēlēšanu kampaņas "putekļi", pēc kuru nosēšanās "Saskaņas" biedri izvērtēs katrs savu darba lauku, kas kalpos par pamatu partijas nākamā gada darbības stratēģijai.

Vaicāts, vai līdzšinējais Rīgas domes mērs, partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs turpinās priekšvēlēšanu laikā piekopto praksi izvairīties no žurnālistiem un viņu jautājumiem, Urbanovičs atbildēja, ka tas jājautā pašam Ušakovam.

Kā ziņots, pašreizējam Rīgas domes vadošajam politiskajam spēkam "Saskaņa"/"Gods kalpot Rīgai" ("Saskaņa"/GKR) varētu būt izdevies saglabāt vairākumu galvaspilsētas domē, tomēr tas, visticamāk, zaudējis būtisku deputātu mandātu skaitu pašvaldībā, liecina jaunākie Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Pēc balsu saskaitīšanas 149 iecirkņos no kopumā 158 šis politiskais spēks saņēmis 51,40% atbalstu. Tas nozīmē, ka "Saskaņa"/GKR nākamajā Rīgas domes sasaukumā varētu iegūt 33 deputātu mandātus. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, kurās galvaspilsētas domē kopumā tika ievēlētas trīs partijas, "Saskaņa"/GKR saņēma 58,54% balsu, kas ļāva tai tikt pie 39 mandātiem.

Kā liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Rīgas domē kopā ar "Saskaņu"/GKR varētu būt ievēlēti politiskie spēki no vēl četriem sarakstiem - Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un "Latvijas attīstībai" (LA) apvienotā saraksta, kas saņēmis 13,46% vēlētāju atbalstu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ar 13,26% vēlētāju atbalstu, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ar 9,13% atbalstu un "Vienotības" ar 6,15% atbalstu.

Atbilstoši šādam balsu sadalījumam LRA un LA saraksts Rīgas domē saņemtu deviņus deputātu mandātus, JKP - astoņus mandātus, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - sešus mandātus, bet "Vienotība" - četrus, liecina provizoriskie aprēķini.

Pārējās partijas pašlaik nav pārvarējušas 5% barjeru, kā pirmajai aiz svītras paliekot Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ar 3,27% vēlētāju atbalstu.