"Esam vienojušies, ka, visticamāk, mēra amatam virzīsim Truksni, jo viņš arī mums bija pirmais sarakstā un iedzīvotāji viņam ir atdevuši visvairāk balsu, tāpēc nebūtu godīgi, ja mēra amatam virzītu, piemēram, mani nevis Truksni," pauda Sproģe.

Jūrmalas domes vadītāja norādīja, ka Truksnis ir saraksta līderis, kā arī bijis lielisks domes vadītājs septiņus gadus.

Jautāta par sadarbību ar citām domē ievēlētajām partijām, Sproģe norādīja, ka sarunas vēl ir atvērtas un vēl ir jāizskata visas puses par un pret un visi piedāvājumi.

"Domāju, ka mēs nonāksim pie kopēja slēdziena un vienosimies par to, kas ir labākais pilsētai," pauda Sproģe, piebilstot, ka gala lēmums visticamāk būs zināms ap 20. jūniju.

Sarunā ar LTV Truksnis pauda gatavību ieņemt pilsētas mēra amatu. "Partijas vadības līmenī ir atbalsts, notiek sarunas ar koalīcijas partneriem, un ir pilnīgs atbalsts, ka es esmu nākamais domes vadītājs," izteicās Truksnis.

Noraidījumu Truksnim paužot apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, kuras deputāti nevēlas strādāt viņa vadībā, savukārt "Saskaņa" nav tik kategoriska. Truksnis uzsvēris, ka viņa vadītā koalīcija būšot atvērta visiem strādāt gribošajiem deputātiem.

Truksnis izteicās, ka viņš neredz savā ceļā šķēršļus, lai atkal kļūtu par mēru. Turklāt traucēklis neesot arī pērnruden veiktā KNAB aizturēšana, jo kopš 3.oktobra viņam neesot zināms nekas par izmeklēšanu vai kādām procesuālām darbībām.

Jau ziņots, ka sākotnēji ZZS pauda, ka Truksni mēra amatam nevirzīs, tomēr dažas dienas vēlāk savus nostāju mainīja. No ZZS jaunajā sasaukumā ievēlēti seši deputāti, tātad, lai iegūtu vairākumu, tai nepieciešams vēl vismaz divu deputātu atbalsts.

ZZS iepriekš informēja, ka sadarbībai uzrunājuši nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kura domē ieguvusi divus deputāta mandātus, un partiju "Saskaņa", kas ieguvusi trīs deputāta mandātus. VL-TB/LNNK gan pauda, ka ir gatava sadarboties ar ZZS ar noteikumu, ka mēra amatam netiek virzīts Truksnis.

Savukārt partiju apvienība "Tev, Jūrmalai!"/Jaunā konservatīvā partija pauda, ka ZZS noteikti jāpaliek opozīcijā, bet izrādīja vēlmi sadarboties ar VL-TB/LNNK un atsevišķiem ZZS deputātiem, kuri pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.