Eiropa runā

Eiropas lielo informācijas burbuļu saplēšana, kurā iespējams piedalīties arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam

Europe Talks

DELFI Latvijā ir cienījamā Vācijas medija “Zeit Online” rīkotā nebijuša mēroga pasākuma “Europe Talks” (Eiropa runā) oficiālais partneris. Tajā tūkstošiem eiropiešu ar atšķirīgiem politiskajiem un ideoloģiskajiem uzskatiem būs iespēja satikties aci pret aci un savstarpēji diskutēt, mēģinot panākt vienošanos par katra argumentu pareizību.

Pasākums ne velti tiek rīkots pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tik daudz tiek runāts par to, ka Eiropas Savienības pilsoņi ir vienaldzīgi pret kopējām savienības lietām. “Zeit Online” ir nolēmis nevis bēdāties, bet rīkoties. Savukārt DELFI ir pagodināti pārstāvēt šo iniciatīvu Latvijā.

Pasākuma mērķis ir pārvarēt informācijas burbuļus un mazināt polarizāciju Eiropā. Atradīsim tos, kuri domā citādi, un izrunāsimies, paskaidrojot, kāpēc mēs uzskatām tā, un ieklausoties, ko savukārt skaidro viņi!

Sarunas notiks 11. maijā vienlaikus vairākās valstīs – Austrijā, Polijā, Beļģijā, Nīderlandē, Itālijā, Dānijā, Itālijā, Norvēģijā, Somijā un Lielbritānijā. Starp projekta partneriem ir tādi cienījami mediji kā “La Repubblica”, “Financial Times”, “Politiken”, “Gazeta Wyborcza”. Pasākumu atbalsta Vācijas Ārlietu ministrija un Eiropas Kultūras fonds.

Lai sarīkotu “Europe Talks”, izveidota interneta platforma “My Country Talks”, kura jau pirms gada veiksmīgi saveda kopā 4000 diskusiju pārus Vācijā, Austrijā un Šveicē.

Mērķis ir “sapārot” diskusijām cilvēkus, kuri

  1. ir ar iespējami atšķirīgu politisko pārliecību; 
  2. dzīvo dažādās valstīs; 
  3. runā angļu valodā tādā līmenī, lai varētu diskutēt.

Lai piedalītos “Europe Talks”, DELFI lasītāji – ikviens, kurš to vēlas, – aicināti piedalīties nelielā aptaujā, atbildot ar “jā” vai “nē” uz dažiem jautājumiem par politiskajām vērtībām, kā arī aizpildīt anketu angliski, kuras dati palīdzēs tālākā “sapārošanā”. Pieteikties iespējams līdz 10. aprīlim.

Pēc 10. aprīļa notiks “sapārošanas fāze”, kurā dators caurskatīs visus pieteikušos un izveidos diskutētāju pārus, un 15. aprīlī lēmums tiks paziņots visiem, kas būs pieteikušies. Sarunas partneris pamatā tiks meklēts kaimiņvalstīs. Tad pāriem būs savstarpēji jāvienojas, vai viņi sarunāsies tiešsaistē, lietojot videokonferences rīkus, vai arī ceļos uz tikšanos klātienē, norunājot kā tiek segti ceļa izdevumi. Dažos gadījumos jums ir iespēja, ka tiksiet uzaicināti uz Briseli piedalīties centralajā “Europe Talks” notikumā, un šai gadījumā ceļojuma izmaksas segs “Europe Talks” tīkls.

Visas sarunas gan tiešsaistē, gan klātienē notiks 11. maijā.

Visas sarunas gan tiešsaistē, gan klātienē notiks 11. maijā

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.