Piektdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partijas Latvijas Krievu savienība (LKS) līdzpriekšsēdētāji Tatjana Ždanoka, Jurijs Petropavlovskis un Miroslavs Mitrofanovs, kurš ir arī Eiropas Parlamenta deputāts. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?".

Pēdējo reizi Saeimas vēlēšanās LKS - toreiz ar nosaukumu "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" - 5% barjeru pārvarēja 9. Saeimas vēlēšanās 2006. gadā. 2010. gadā un turpmākajās divās vēlēšanās tas vairs neizdevās. Tagad politiskais spēks sācis gatavošanos nākamajam mēģinājumam ar jaunu sparu - tā līdere Ždanoka, kura bijusi Eiropas Parlamenta deputāte kopš 2004. gada, atgriezusies Latvijā un Satversmes Tiesā mēģina panākt, ka tiek atcelta norma, kas viņai kā bijušajai Komunistiskās partijas biedrei liedz kandidēt uz Latvijas parlamenta deputātes vietu.

Tiesa gan, partijas pret valodas reformu mazākumtautību skolās vērstās aktivitātes piesaistījušas arī Drošības policijas uzmanību. Tā sākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, tostarp Ždanoku. Savukārt Aleksandrs Gapoņenko, kurš nesen ievēlēts partijas valdē, apcietināts.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiek sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Krievu savienība Valsts drošības dienests Jānis Domburs Miroslavs Mitrofanovs Tatjana Ždanoka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form