Ceturtdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partijas "No sirds Latvijai" (NSL) valdes priekšsēdētāja, pie frakcijām nepiederoša Saeimas deputāte Inguna Sudraba, NSL valdes loceklis un boksa treneris Gints Gābers, kā arī NSL biedre un Tukuma novada domes deputāte Daiga Reča.

Iepriekšējās – 12. Saeimas – vēlēšanās NSL ieguva 6.85% vēlētāju atbalstu un septiņas vietas parlamentā. Pērnā gada decembrī partiju atstāja Saeimas deputāti Silvija Šimfa un Arvīds Platpers, šā gada janvārī par aiziešanu paziņoja arī parlamentārietis Ringolds Balodis. Līdz ar viņa aiziešanu NSL zaudēja frakcijas statusu, un atlikušie no šā saraksta ievēlētie nu Saeimā darbojas kā neatkarīgie deputāti.

Kā ziņots, "Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiek sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Portāls "Delfi" un raidījuma vadītājs Jānis Domburs aicina arī lasītājus un skatītājus uzdot politiķiem jautājumus vai rosināt tēmas, kas diskusijās būtu apspriežamas. To iespējams darīt, sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv) vai izmantojot "Delfi Aculiecinieka" sistēmu, kur visi iesūtītie jautājumi tiks apkopoti un apskatāmi publiski.

Tags

Inguna Sudraba Jānis Domburs No sirds Latvijai Ringolds Balodis

Comment Form