'Attīstībai/Par!' bažīga par valdības veidošanas gaitu; tiksies ar partijām
Foto: DELFI

Arī partiju apvienība "Attīstībai/Par!" rīkos konsultatīvas divpusējās sarunas ar vairākiem 13. Saeimā iekļuvušiem politiskajiem spēkiem, tā lemts apvienību veidojošo partiju sēdē ceturtdienas vakarā. Šāds lēmums seko pēc "Attīstībai/Par!" pārstāvju, kuri piedalās valdības veidošanas sarunās, paustajām bažām par valdības veidošanas gaitu.

Kā žurnālistiem atklāja "Attīstībai/Par!" premjera amata kandidāts Artis Pabriks, kopsēdē apvienības biedri, kuri piedalās valdības veidošanas sarunās, iepazīstināja pārējos biedrus ar valdības veidošanas sarunu gaitu. Secināts, ka trūkst informācijas par to, kā "mēs varētu tālāk virzīties, lai veidotu rīcībspējīgu valdību".

Jāpiebilst, ka "Attīstībai/Par!" līdz šim tikusies ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) un partiju "KPV LV". Taču kopsēdē lemts, ka apvienība runās arī ar pārējām 13. Saeimā ievēlētājām partijām, izņemot "Saskaņu". Proti, partija tiksies ar "Jauno Vienotību", Nacionālo apvienību (NA) un Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Ar visiem politiskajiem spēkiem partiju apvienība tiksies piektdien.

Pēc sarunām ar potenciālajiem sadarbības biedriem partiju apvienība lems par savu turpmāko rīcību.

Kā informēja "Attīstībai/Par!" līderis Juris Pūce, politiskais spēks grib noskaidrot, kāds ir NA, ZZS un "Jaunās Vienotības" viedoklis par šobrīd JKP un "KPV LV" vestajām sarunām, kā arī - vai tas sakrīt ar partiju apvienības viedokli. Šobrīd "Attīstībai/Par!" ir bažas gan par sarunu procesu, gan par JKP un "KPV LV" nostāju vairākos jautājumos.

Tostarp politisko spēku māc bažas par šo abu partiju nostāju attiecībā uz mediju neatkarību. "Partiju līdzšinējā darbībā un arī pēc vēlēšanām periodā mēs redzam to pašu necieņu pret žurnālistiem. Mēs esam redzējuši, ka ir tiekšanās ierobežot mediju neatkarīga viedokļa paušanā. Mēs esam uzdevuši partijām, tostarp "KPV LV" cilvēkiem, jautājumus, kā viņi to redz. Viņu atbildes mūs nav pārliecinājušas," pauda apvienības Līderis Daniels Pavļuts. "Arī JKP mēs uzdevām jautājumu, un nevarētu teikt, ka mūs nomierināja viņu atbilde," piebilda Pūce.

Pavļuts uzsvēra, ka šobrīd jautājumi par valdības veidošanu ir vairāk nekā uzsākot politiskās sarunas nedēļas sākumā. "Mēs viennozīmīgi uzņemamies nedaudz lielāku lomu nekā līdz šim. Līdz šim tiešām ļāvām, stāvējām malā un vērojām notikumu attīstību. Šī notikumu attīstība mums rada bažas, līdz ar to mēs esam šobrīd gatavi uzņemties aktīvāku lomu, bet ne vairāk," skaidroja Pavļuts.

Ziņots, ka visu šo nedēļu risinās valdības veidošanas sarunas. Paralēli notiek divu partiju – "KPV LV" un JKP – organizētas sarunas ar pārējiem 13. Saeimā iekļuvušajiem politiskajiem spēkiem.

Piektdien JKP vedīs nākamo valdības veidošanas sarunu posmu. Plānots, ka JKP tiksies ar "Attīstībai/Par!", "Jauno Vienotību" un NA, tikmēr Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) uz sarunām vairs neaicinās.

Savukārt "KPV LV" paziņojis, ka piektdien nedosies uz JKP nākamo valdības veidošanas sarunu posmu, jo "KPV LV" nav noslēgusi savu pirmo sarunu apli. Piektdien politiskais spēks tiksies ar "Jauno Vienotību" un pirmdien ar ZZS.

Tādējādi jau piektdien varētu būt skaidrāk zināms topošās valdības modelis un JKP piedāvājums, tā iepriekš paredzēja JKP līderis Jānis Bordāns. Līdz šim pēc visām tikšanās reizēm politiķi apgalvojuši, ka par bloku veidošanu vēl netiek runāts.

Jau nākamās nedēļas izskaņā Valsts prezidents Raimonds Vējonis plāno tikties ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām. Tikšanās plānots sākt ar politiskajiem spēkiem, kas saņēmuši vismazāko atbalstu, savukārt sarunu noslēgumā Vējonis iecerējis tikties ar vislielāko atbalstu saņēmušajām partijām.

Ziņots, ka apkopotie 13. Saeimas vēlēšanu rezultāti liecina, ka iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5% barjeru pārvarējušas septiņas partijas un partiju apvienības – "Saskaņa", "KPV LV", JKP, "Attīstībai/Par!", NA, ZZS un "Jaunā vienotība".

"Saskaņai" parlamentā varētu būt 23 vietas, "KPV LV" un JKP – katrai 16 vietas, "Attīstībai/Par!" un NA – katrai 13 vietas, ZZS – 11 vietas, bet "Jaunajai Vienotībai" – 8 vietas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Attīstībai/ Par! 13. Saeima Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas vēlēšanas 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form