Bijušie Sudrabas partijas biedri vēršas tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar iespējamu dokumentu viltošanu
Foto: LETA

Bijušie partijas "No sirds Latvijai" biedri Arnis Kauliņš, Aivars Rudzāts un Liene Cipule ir vērsušies prokuratūrā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Drošības policijā, Satversmes aizsardzības birojā un Uzņēmumu reģistrā (UR) par iespējamu dokumentu viltošanu partijas "No sirds Latvijai" reģistrācijas procesā, informēja Cipule.

Cipule skaidroja, ka partijas statūti, kas tika iesniegti UR, neatbilst statūtiem, par kuriem nobalsoja partijas biedri tās dibināšanas kongresā. Proti, pieci punkti tajos tika mainīti.

Cipule pastāstīja, ka to pamanīja tad, kad tika apsvērta doma par izstāšanos no partijas. Toreiz bijusi ideja sasaukt ārkārtas partijas kopsapulci, un tad pamanīts, ka punkts par kopsapulces sasaukšanu esot mainīts.

Ņemot vērā iesniegumā izklāstītos faktus un iesniegtos dokumentālos pierādījums, iesniedzēji lūdz izvērtēt, vai partijas reģistrācijas procesā ir saskatāmi Krimināllikuma pārkāpumi un citos normatīvajos aktos noteiktais, un vērtēt, kāda ir partijas valdes locekļu atbildība.
Tāpat iesniedzēji lūdz atbildīgās institūcijas izvērtēt, vai partija "No sirds Latvijai" ir uzskatāma par Latvijas Republikas Politisko partiju reģistrā likumīgi reģistrētu politisko organizāciju, un sniegt atzinumu attiecībā uz partijas dalību 12. Saeimas vēlēšanās.

Informāciju par šo situāciju iesniedzēji ir nodevuši arī tieslietu ministram Gaidim Bērziņam (VL-TB/LNNK) un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam Arnim Cimdaram.

Kā ziņots, augustā bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas partiju "No sirds Latvijai" pametušas divas biedres - Liene Cipule un Margarita Laicāne, kuras abas ir kandidātes partijas sarakstā 12.Saeimas vēlēšanām. Sudraba šādu rīcību dēvē par centieniem graut viņas partiju.

Nedaudz vēlāk no partijas izstājušies arī tās līdzšinējie biedri Aivars Rudzāts un Arnis Kauliņš, kurš skaidroja, ka, stājoties politiskajā spēkā, tam bija deklarēti mērķi uz tautvaldības sasniegšanu, taču praksē tas neesot pilnībā izpaudies kandidātu saraksta un programmas veidošanā.

Source

LETA

Tags

Centrālā vēlēšanu komisija Inguna Sudraba Korupcija Liene Cipule Saeima Satversme VL-TB/LNNK
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form