Pēc ZZS ieteikumiem 'Attīstībai/Par!' papildinās nākamās valdības veicamo darbu sarakstu
Foto: LETA

Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ieteikumiem partiju apvienība "Attīstībai/Par!" papildinās nākamās valdības veicamo darbu sarakstu, žurnālistiem pēc abu politisko spēku tikšanās atzina "Attīstībai/Par!" līderis Artis Pabriks.

Tikšanās laikā "Attīstībai/Par!" iepazīstināja ZZS ar apvienības izveidoto nākamās valdības darāmo darbu sarakstu. Pēc abu politisko spēku tikšanas ZZS līderis Armands Krauze atzina, ka "Attīstībai/Par!" piedāvājums ir labs: "No ZZS puses mēs varējām tikai atsevišķas lietas papildināt."

Pabriks uzsvēra, ka no ZZS saņemti būtiski un profesionāli norādījumi, kā pieslīpēt šo dokumentu. Piemēram, jautājumos par kiberdrošību, lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību. Kā informēja Krauze, ZZS aicinājuši "Attīstībai/Par!" plašāk skatīties uz lauksaimniecību no tautsaimniecības viedokļa.

Abi politiskie spēki nav mainījuši savas domas attiecībā uz to, ka vislabāk būtu veidot sešu partiju koalīciju. To apliecināja gan Pabriks, gan Krauze. Kā skaidroja Pabriks, tieši ar šo uzstādījumu "Attīstībai/Par!" dosies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Vēstīts, ka pēc partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un ZZS tikšanās Krauze atzina, ka, ņemot vērā 13. Saeimā ievēlēto partiju prioritātes, ZZS atteikusies no sava uzstādījuma par brīvprātīgi veicamu reģionālo reformu.

Jau otro nedēļu norisinās valdības veidošanas sarunas. Sarunas šobrīd organizē trīs politiskie spēki: "KPV LV", JKP un "Attīstībai/Par!". Nepilnu divu nedēļu laikā notikušas 20 divpusējās tikšanās partiju starpā, tomēr skaidrības par jaunās valdības aprisēm vēl nav.

Paralēli gan "KPV LV", gan "Attīstībai/Par!" gatavo valdības deklarācijas projektus. Katra partija gatavo savu deklarācijas uzmetumu. Plānots, ka tajā būs apkopoti gan nākamās valdības uzdevumi, gan mērķi, gan vērtības. Paredzēts, ka politiskie spēki ar plāniem iepazīstinās Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Vējonis ceturtdien un piektdien uzsāks konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem. Ceturtdien Valsts prezidents Rīgas pilī tiksies ar partiju apvienības "Jaunā Vienotība", Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) un partiju apvienības "Attīstībai / Par!" pārstāvjiem.

Savukārt piektdien Valsts prezidentam plānotas tikšanās ar Jaunās konservatīvās partijas, partijas "KPV LV" un partijas "Saskaņa" pārstāvjiem.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka pagājušās darba nedēļas izskaņā Jaunā konservatīvā partija (JKP) nāca klajā ar savu sākotnējo redzējumu par koalīcijas modeli un atbildības sfēru sadalījumu, aicinot piecas partijas apvienoties jaunās koalīcijas izveidei Jāņa Bordāna vadībā.

Šo piedāvājumu potenciālie sadarbības partneri piektdien vēl nesteidza komentēt, uzsverot, ka tas ir jāizvērtē biedru starpā. "Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" to apsprieda pirmdien. Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" pirmdien daudzu neskaidrību dēļ vēl neteica JKP "jā" vai "nē", savukārt "Attīstībai/Par!" paplašinātajā valdes sēdes noraidīja JKP piedāvājumu.

NA biedri dažādos formātos piedāvājumu apsprieda līdz trešdienas pēcpusdienai. Ņemot vērā, ka "Attīstībai/Par!" nepiekrita piedāvājumam, NA atzina, ka JKP sākotnējais redzējums par jaunās valdības aprisēm un atbildības sfēru sadalījumu vairs nav iespējams pat teorētiski.

Savukārt partija "KPV LV" jau pagājušās darba nedēļās izskaņā pauda kritiku, ka JKP atkāpusies no sākotnējās vienošanās.

Source

www.DELFI.lv

Tags

13. Saeima Attīstībai/ Par! Saeimas vēlēšanas 2018 Zaļo un zemnieku savienība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form