Projektu atbalsta Singapūras Satīns

Kā pareizi gatavoties Satīna koncertam?  

“Singapūras Satīna” koncerti ne tuvu nav tie pasākumi, ko baudīt sēžot ērtā krēslā ar kafiju vai vīna glāzi. Satīna koncerti ir gatavā pirts, kurā fani uz stundu tiek ievilkti kukurūzas starpdimensiju slazdošanas lauka frekvencē, ko zinātnieki agrāk dēvēja par “Krēslas zonu”.

Labi, ka setlistē ir arī pa kādai lēnākai dziesmai, kuru laikā fani var atpūsties no intensīvā kardiovaskulārā treniņa, ko sniedz Satīna koncerts. Uzticīgākie slazdu sultāni un pritona princeses vārdus dziesmām zina vēl labāk par pašu Satīnu, tāpēc bieži vien tas izvēršas nelielos dziesmu svētkos ar iereibušu kopkori.


Kā jau tas redzams Satīna klipā "Nokio Drift". Satīna koncerti ir visai karsti.

Lietas, kas jāievēro, apmeklējot Satīna koncertu:

1.

Filmēt visu koncertu īpaši nav jēgas. Lēkājot un ārdoties ir grūti noķert fokusu un blakus bļaujošie draugi sabojās visu skaņu. Uztaisi pāris "Insta storijus", ar ko pazīmēties un ar to pietiks - izbaudi koncertu.

2.

Rūpējies, lai pie rokas ir dzēriens. Vai tā ir "rumkola", ūdens vai zaļo kanubisu spēka tēja - gaumes jautājums, bet noteikti turi šķidrumu pa rokai, noderēs. 

3.

Paņem līdzi dokumentus. Ja vien tas nav festivās vai brīvdabas ballite - bieži vien ieeja ir no 18. gadiem. Tādos gadījumos vajadzēs vai nu īstus dokumentus (ar viltotiem nesanāk, mēģinājām), vai pierunāt apsargus. Otrais mums vēl nav nekad izdevies. 

4.

Izplāno mājupceļu. Satīna koncerti nebeidzas "Panorāmas" laikā un tu nepaspēsi mājās pirms pusnakts. Drīzāk tu attpasies bļaujot līdzi dziesmām kaut kur četros naktī, kad neies neviens transports, visi taksisti jau gulēs, bet visi čomi ar tiesībām jau būs vafelē. Vislabāk, protams, ballēt līdz rītam.

5.

Iemācies dziesmu vārdus. Pirmkārt - ir dziesmas, kurās visi mauros līdzi un tu negribēsi būt tas vienīgais cilvēks pūlī, kurš to nedara. Jo īpaši "Paliec pie manis" un citu lēnos gabalus. Otrkārt - bieži vien pats "Satīns" neatceras savus plānpātīgos tekstus un tikai pateicoties fanu armijai viņi saprot, kurā vietā dziesmā jādzied par šaibām un slazdu, bet kurā - par sajūtām un mīlestību. 

6.

Ja gribi nobildēties ar Satīnu - noķer viņus pēc koncerta. Viņi ir atsaucīgi un nevienam vēl nav atteikuši. Ja gribi pateikt, ka tu nevari viņus ciest - arī to viņi labprāt uzklausīs.

7.

Aizmirsti rītdienu. Ja piektdien ir Satīns - sestdienas nav. Ja sestdien ir Satīns - svētdienas nav. Pavisam vienkārša matemātika. Neko citu neieplāno, atsaki gan braukšanu pie radiniekiem, māsīcas dzimšanas dienu, darba interviju, došanos uz kapu svētkiem ar omīti - tas viss gluži vienkārši ir atcelts. Ja ļoti vajag - Satīns tev uzrakstīs  slimības lapu, lai pirmdien vari neiet uz darbu.

Kā tas viss izskatās no skatuves? Šeit mums ir īpašs video no Satīna koncerta maija beigās, ko sagatavoja DJ Kalev no Satīna. Jā, tas bija karsti un tieši tik karsti būs arī visi pārējie vasaras koncerti.