Projektu atbalsta Singapūras Satīns

2015.

decembris

2016.

februāris

jūnijs

jūlijs

2017.

vasara

2018.

pavasaris

vasara

2020

2022

Oktobris. Dzimst ideja par "Singapūras Satīnu", kas sākumā daudziem liekas pārdroša. Neviens vēl pat nenojauš, ar ko šis beigsies.

Klausītājiem tiek nodots pirmais 'mixtape' ar nosaukumu 'Singapūras Satīns'. Nācija ir šokā. Parādās pirmie fani. Daudziem jauniešiem par Satīna atskaņošanu tiek piespriests mājas arests.

Janvāris. Tiek nofilmēts pirmais videoklips dziesmai 'Es nemāku komatus", kas kļūst par pirmo Satīna grāvēju. Vairāki vecāki iesniedz sūdzības par skandalozo grupu.

Notiek pirmais Satīna koncerts. Vienā no Rīgas lielākajiem klubiem pat nepietiek vietas un vairāki simti fanu paliek aiz durvīm.

Iznāk provokatīvais 'mixtape' ar nosaukumu "Slazdo vai mirsti", kas kļūst par vasaras klausītāko relīzi visā Latvijā.

Satīns pirmoreiz kāpj uz lielās skatuves un milzīgs fanu pūlis piedzīvo neaizmirstamu koncertu 'Positivus' festivālā.

Jūnijs. Tiek izdots albums "Iespēja viena", kura prezentācija norisinās Daugavā uz kuģīša. Šo joprojām daudzi uzskata par visu laiku labāko Satīna ballīti.

Satīns ar limuzīnu apbraukā lielākās Latvijas pilsētas un 'Iespēja viena' tūres ietvaros sniedz vairākus pirts karstuma cienīgus koncertus.

Vasara. Satīns ar limuzīnu apbraukā lielākās Latvijas pilsētas un 'Iespēja viena' tūres ietvaros sniedz vairākus pirts karstuma cienīgus koncertus.

Pie klausītājiem nonāk 'Lil Mixtape' un hits "Es nemāku krievu valodu". Satīns sniedz 30 dziesmu lielkoncertu vairāku stundu garumā un pierāda sevi kā vienu no labākajām koncertgrupām valstī

Būs nenormāli karsti. Paši redzēsiet.

Šajā gadā plānots pirmais lielais seksa skandāls ar nopludinātiem video no grupas tūres.

Satīns saņem pirmo 'Zelta Mikrofonu' un vairāki kritiķi viņus ieļauj starp labākajiem mūziķiem Latvijas vēsturē.

Leģenda par Satīnu

Viss sākās tālajā 2015. gada rudenī, kad padzīvojušu draugu kompānija, kas viens otru atradusi leģendārajā Vecrīgas krodziņā “Ūsas”, dažādu apstākļu iespaidā nolēma izmēģināt spēkus Latvijas hiphopa scēnā. Runā, ka ideja par ‘Satīnu’ radusies Bruņinieku ielas otrā numura ēkas pagalmā, kur izsenis notikuši aizraujoši pasākumi. Tajā liktenīgajā naktī Nokio Katana bija saņēmis dāvanu no Jumbo XXL - spilgti oranžu satīna auduma kreklu ar Āzijas tipa drakonu rakstu un ballējot ar Salvadoru daLean, radās vārdu salikums “Singapūras Satīns”, kurš abiem jauniešiem iedarbināja visus iespējamos prāta zobratus. Nosaukums bija dzimis. Atpakaļceļa vairs nebija. Tika ielikti pamati īstai supergrupai (kā viņi paši sevi dēvē). 

Dinamiskajam duo uzreiz pievienojās Jumbo XXL, kurš jau kopš skolas vecuma vēlējās izmēģināt spēkus radošajā repa lauciņā. Kopā ar Nokio Brīvibas ielas dzīvoklī tapa tādi neaizmirstami hiti kā “Ryanair” un “Džons”. Apvienības idejas apburti, puišiem pievienojās arī iepriekš jau hiphopā spēkus izmēģinājušie Limo Leedaka (Lielais Launags), Sushi Takeout un Comic Sans Legend (Barona Centrs), kā arī cita skatuves žanra pārstāvis Tambura Pesto. Savā pajumtē puišus laipni un ar prieku uzņēma audiovirtuozs Stikla Tarass, kurš ar citu skatuves vārdu pelnīti ir atpazīstams kā “top suns spēlē”. Kā pēdējais zvaigžņu sastāvam pievienojās diskžokejs un bītu maestro DJ Kalev (DJ Džons Gucci), kurš ātri vien kļuva par komandas saprāta balsi un kvalitātes latiņas turētāju.

aka Pacana Sapnis aka BLOWbag Burlaks aka yunglatvietis

Salvadors daLean

Grupējuma garīgais līderis un mugurkauls. Īsts ladies man, grupējuma dēļ kritīs un celsies, jo Satīns ietetovēts ādā un būtu stulbi to zīmēt ciet, īsti atpakaļceļa vairs nav. Vislabāk izprot dažādu substanču tēmas, nereti to iepinot lielā daļā dziesmu. Specializējies abstrakcijās un tēlainos izteiksmes līdzekļos. Nemāk komatus, māk metaforas.

Pilns ar pūpolu - tā kā martsSalvadors daLean

aka Džona Karavīrs aka Fen Šui Miljonārs aka Nočņiku Pitbull’s

Nokio Katana

Kopā ar Salvadoru, 2015. gada izskaņā rudenī radīja ideju par grupējuma dibināšanu. Dziesmās izceļas ar latviešu mūzikai netradicionālu balss intonāciju lietojumu, tiek uzskatīts par balss pielietojuma inovatoru. Ar pareizo producēšanu, tas ātri vien iekaroja klausītāju sirdis kā jauns virziens latviešu repā, kuru neviens līdz šim nav darījis.

Kad esmu klubā man ir acis tā kā lemuramNokio Katana

aka Saksofonu Superzvaigzne aka Trotila Pālis aka Aisha Archers

Jumbo XXL

Satīna romantiķis ar vēstulēm no Singapūras. Dziesmās visbiežāk apdzied mīlestību, bohēmu vai nakts uzdzīvi. Specializējies īpaši lipīgos piedziedājumos un liela iespēja, ka tieši Jumbo balsi laiku pa laikam dungo savā galvā.

Hey, sexy boy - wanna get high?Jumbo XXL

aka Decibelu Dricinātājs aka Digitālais Dumidors aka 5 pa 60

DJ KALEV

Grupējuma pavadošais dīdžejs un viens no bandas bītmeikeriem. Rūpējas par to, lai banda koncertos neizklausītos pēc miskastes, kā arī aktīvi iesaistās grupējuma digitālajos internetu jautājumos par datoriem, tehnoloģijām un juridiski legālajiem aspektiem bandas darbībā. Māk notis, māk taisīt bītus, māk papīrus un līgumus.

Eu nu davai sākam taču beidzotDJ KALEV

aka Faraona Fofkas aka Real OD aka Comic Sans

BARONA CENTRS

Samērā pasīvs grupas biedrs, jo aizņemts ar savu veiksmīgo reklāmista karjeru, kas bieži vien ir šķērslis dažādām grupas kopīgajām aktivitātēm (kā piemēram sound check'iem). Kaut nevar būt pilnas slodzes Satīna biedrs, vienmēr paspēj ielekt un piedalīties bandas lielākajos projektos, īpašākajās dziesmās un padalīsies ar kādu ģeniālu ideju grupas dziesmu portfolio papildināšanai. Tieši viņš ir idejas autors un iniciators vienai no Satīna "kulta statusa" dziesmām - CYKABLE.

Es netieku uz sound checkBARONA CENTRS

aka Pēckrīzes Puika aka Big Bumbotājs aka Filantropu Fleksētājs

Lielais Launags

Grupējuma pieredzējušākais biedrs. Klausījās 2Pac, kad viņš vēl bija dzīvs un lieliski atceras Universālveikala ‘Centrs’ ziedu laikus. Vislielākais vārdu krājums, jo vislielākā ignorance. Patīk fleksēt un rakstīt dziesmas, nepatīk strīdēties interneta komentāru sadaļās.

Kur ir mans tēvs? Viņam, protams, sveiciens. Es nezinu, kur viņš ir tāpat kā divdabja teiciensLielais Launags

aka Tinder Surprise aka Karija Metiens aka Labais Slazdu Gariņš

Tambura Pesto

Grupējuma smieklīgākais biedrs, jo paralēli repa karjerai, piekop visai veiksmīgu komiķa karjeru. Biežāk brauc augumā, nekā uz mēģinājumiem vai bandas saliedēšanās pasākumiem. Tinder eksperts un vārdu virtuozs. Dzīves mērķis - pārspēt Džilindžera uzstādīto Latvijas rekordu. Repā pārsvarā runā par sajūtām. Patīk apsēsties un padomāt.

Paldies par iespēju vienuTambura Pesto

aka Decibelu Dievs aka Rozīte Ribās aka Pūces Aste

Stikla Tarass

Bandas tehniskais ģēnijs, kopā ar Salvadoru producējuši lielāko daļu grupējuma skaņdarbu. Kopā ar DJ DŽONS GUCCI ir vienīgais, kurš māk lasīt notis. Pavada neskaitāmas stundas ierakstu studijā, lai slazdu mājās būtu karsti Satīna hiti un tikai premium biznesa klases augstākais skanējums. Kaut arī nodarbojas ar Satīna skaņdarbu apstrādi un ierakstiem, ir arī piedalījies divās dziesmās.

aka Čiuļi Pipši aka G.O.A.T aka Viļānu Variks

SU$HI TAKEØUT

Grupējumam piegādā karstākos bītus, karaliskus pantus, vienreizējas improvizācijas un sensuālas melodijas. Pēc valodas, dzīvesveida un plašās sirds jūtams, ka Sushi ir vienīgais bandas latgalis. Neprognozējams un neapturams, kad runa ir par nākamā sensuālā hita izveidi. Varēja nonākt Latvijas basketbola izlasē un NBA, taču pieņēma pareizo izvēli un nonāca Satīnā. Bijis iniciators tādām kulta dziesmām kā "Nav vērts" un "Ir vērts". Muskulis, balss un izskati.

Ja tu būsi man vēl, es tev būšu vienmērSU$HI TAKEØUT

23. oktobra vakarā bārā “Nemiers” sava solokoncerta izskaņā Alexx Dynamo (tagad zināms kā Salvadors da Lean) teica leģendārus vārdus - “Drīz jūs redzēsiet Singapūras Satīnu un tas mainīs spēli uz visiem laikiem”. Pēc tam pirmoreiz tika izpildīta vēl neierakstīta dziesma ar nosaukumu “Jānis Krīvēns”, ko publika sagaidīja ar īpašām ovācijām. Jānis, kā vienmēr, nekļūdījās. 

Decembra sākumā tika pabeigts pirmais 'mixtape' ar nosaukumu “Singapūras Satīns”. Neviens nezināja, ko no tā sagaidīt, jo sevišķi no tādiem hitiem kā “Aijo Beness”, “Gucci puķupodi”, “San Andrejsala” vai “Tinder kuces”. 

8. decembra naktī visas radītās dziesmas tika nodotas klausītājiem un tajā dienā līdz ar pirmajiem faniem dzima kustība, kas iedvesmo klausītāju tūkstošus visā pasaulē.