Projektu atbalsta Singapūras Satīns

Satīns pēta: kāds festivālētāja tips tu esi? 

Singapūras Satīns ir pabijis pāris festivālos un sapratis, ka ikvienā festivālā ir īpaši festivālētāju tipi. Viens ir atbraucis ballēties, viens izzināt pasauli un sevi, viens - visu sakārtot un parūpēties par citiem. 

Kurš no šiem esi tu? Kuri no šiem ir tavi plānprātīgie draugi?

KAZANOVA

Vienā rokā ‘tinder’, otrā lapiņas ar komplimentiem. Ja vajag - līdzi ir arī mazas dāvaniņas, ziedi un konfektes. Jebkurā diennakts laikā šī persona mācēs apburt pretējo dzimumu ar valdzinošu skatienu, romantisku glāstu, saldiem meliem un citātu no dziesmas “Paliec pie manis”. Vienīgā Kazanovas problēma ir tā, ka viņš cenšas savaņģot vairākus upurus uzreiz, tādā veidā nonākot neapskaužamās situācijās, jo nav smuki kādam solīt mūžīgu mīlestību, ja pēc piecām minūtēm jau jāiet uz romantisku ‘kokčiku’ ar kādu citu.

SLAZDOTĀJS

Cilvēks, kurš jau festivālā ieradās (vai tika ienests) diezgan labā stāvoklī un turpmākajās dienās savu stāvokli tikai uzlaboja. Nē, tās nebija pāris “Bacardi” pudeles ar draugiem, tur notika smaga cīņa vairāku dienu garumā, kurā tika pieveikts teju viss, kas atrodams festivālā, telšu pilsētiņā, tuvākajos veikalos un pamestu ciematu mājās. Slazdotājs neiet uz koncertiem un neiet iepazīties ar svešiniekiem, viņš paliek pieskatīt slazdu un cīnīties ar zaļo pūķi līdz pat uzvarai, kamēr viss festivāls pats atnāk pie viņa, gluži kā pie ciema vecākā.

DZIEDONIS

Šim cilvēkam liekas, ka viņš prot ļoti smuki dziedāt. Vēl viņam šķiet, ka visi pārējie nenormāli grib to klausīties un apbrīnot viņa ģitārspēli. Sākam ar “Wonderwall”, turpinām ar visu Dona repertuāru un citām modernajām balādēm. Šis festivālētājs uzskata, ka ‘Dziesmu svētki’ ir cauru gadu un mēs esam vienīgā dziedātāju tauta pasaulē, lai ko arī teiktu tie igauņi un lietuvieši no blakus teltīm. Šo cilvēku visi mīl precīzi 15 minūtes un pēc tam visi slepus domā, kā aizbāzt viņam muti un kā sadedzināt viņa ģitāru. Labā ziņa ir tā, ka koncertu laikā šī persona parasti atrodas pirmajās rindās un mauro līdzi mūzikai kopā ar sev līdzīgajiem.

BALLĒTĀJS

Cik viens cilvēks var dejot? Šo jautājumu uzdod katrs, kurš viņu ierauga. Vai tas ir pirmais vakars, trešais rīts, vai mājupceļš - šis cilvēks nepārtraukti ir izcilā noskaņojumā un gatavs padejot vēl. Tavā priekšā krīt pat rūdītākās pulvergalvas un kamēr citi sešos no rīta rāpo uz telti, tu bļauj dīdžejam, lai uzliek kādu no Satīna ‘bengeriem’. Tavs moto: dzert un sēdēt teltī var arī mājās, festivāls ir domāts, lai izbaudītu nereālu ballīti vairāku dienu garumā.

MEDIKOPTERS

Cilvēks, kurš par visu ir padomājis. Kamēr citi uz festivālu bruņojas ar guļammaisu un pāris “Bacardi”, šim festivālētājam līdzi būs pilnīgi viss nepieciešamais. Salvetes, marle, plāksteri, termometrs, zāles pret galvassāpēm, zāles pret vēdersāpēm, zāles pret nelaimīgu iemīlēšanos un viss pārējais. Visticamāk, viss festivāls tiek pavadīts skaidrā prātā, lai nepieciešamības gadījumā var kādu ātrāk aizvest mājās, vai atbalstīt grūtā brīdī. Šādu cilvēku nav daudz, bet viņi ir īsts zelts un atbalsts visos festivāla notikumos.

GIDS

Nu vot ir kompānijā vienmēr tas viens cilvēks, kurš zina no galvas kur un kas notiks, uz kuras skatuves uzstāsies tā nevienam nezināmā gospeļu grupa no Rumānijas un par ko viņi dziedās. Šis festivālētājs ir gatavojies ne pa jokam un atrasties viņam tuvumā ir ļoti izdevīgi, jo tu ātri vien uzzināsi, kur var lētāk paēst un iedzert, kur ir mazākās rindas uz tualeti un cikos jāpamet telšu pilsētiņa, lai nonāktu pie galvenās skatuves tieši uz pašām populārākajām dziesmām. Protams, līdz brīdim, kad arī gids ir noballējies tiktāl, ka nespēj atšķirt galveno skatuvi no ēdināšanas zonas un sāk veltīt ovācijas kebabu pārdevējam, stāstot, ka šis ir labākais koncerts viņa mūžā.