Saturs turpināsies pēc reklāmas

Akuratere un Kazāks svētdien uzsāks koncertu ciklu 'Adventa mūzikas svētki Rīgā'

Akuratere un Kazāks svētdien uzsāks koncertu ciklu 'Adventa mūzikas svētki Rīgā'
Foto: Publicitātes foto

Pirmajā adventē, 30. novembrī, koncertu ciklu "Adventa mūzikas svētki Rīgā", kura ietvaros gaidāmi septiņi dziesminieku koncerti Rīgas baznīcās, aizsāk Ieva Akuratere, muzicējot kopā ar Leonu Sējānu, un Kārli Kazāku.

Svētdien pulksten 12 Rīgas Svētā Pāvila Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Deglavas ielā 1, ar mācītāja Ģirta Prāmnieka uzrunu sāksies pirmais koncerts, kurā savas adventa laika sajūtas mūzikā izteiks Ieva Akuratere un grupas "Pērkons" soloģitārists Leons Sējāns.

Koncertā skanēs gan dziesminieces pašas radītās dziesmas, gan Aigara Voitišķa, Jura Kulakova un Imanta Kalniņa kompozīcijas. Ievas Akurateres personība un notvertā mūzikas sajūta rosinās aizdomāties, aizejot no ikdienas un materiālās pasaules, un pievērsties domām par gaismu un patiesām vērtībām.

Savukārt pulksten 13 Rīgas Krusta Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Ropažu ielā 120, muzicēs Kārlis Kazāks, izpildot pašsacerētās dziesmas ar saviem un Imanta Ziedoņa vārdiem. Ievērojamo jūgendstila dievnamu piepildīs dziesminieka mierpilnā mūzika un sirsnīgā saruna ar klausītāju, aicinot pasauli redzēt atklātāk, runāt patiesāk un sekot sirdsbalsij.

Rīgas baznīcās cikla "Adventa mūzikas svētki Rīgā" ietvaros notiks septiņi gaiši dziesminieku koncerti. Nākamajās svētdienās gaismu un prieku dziesmās izteiks Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, Vilnis Punka, Haralds Sīmanis, Arnis, Laima, Jānis Miltiņi un Ieva Sutugova.

Koncertu idejas autore un producente – Signe Sniedze. Adventa mūzikas svētkus jau trešo gadu rīko Austras biedrība, atbalsta Rīgas dome un visas koncertos iesaistītās baznīcas.

Ieeja bez maksas.

Source info

DELFI Kultūra