Saturs turpināsies pēc reklāmas

Aptauja: Katrs otrais iedzīvotājs svētku brīvdienas plāno pavadīt Latvijā

Aptauja: Katrs otrais iedzīvotājs svētku brīvdienas plāno pavadīt Latvijā
Foto: Susan E Adams / CC

Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās gandrīz piektdaļa (19%) Latvijas iedzīvotāju plāno apmeklēt vietējos kultūras pasākumus, rāda "Swedbank" aptaujas dati.

Starp populārākajiem ziemas brīvdienu plāniem ir arī došanās uz lauku mājām, lai atpūstos no pilsētas kņadas (16%), un aktīvas atpūtas piedāvājumu baudīšana tepat Latvijā (15%).

Trešdaļai jeb 32% aptaujāto plānu ziemas brīvdienām vēl nav, vienlaikus katrs piektais (21%) Latvijas iedzīvotājs norāda, ka izlems spontāni, izmantojot "pēdējā brīža piedāvājumu". Tikmēr 14% aptaujāto norāda, ka ziemas brīvdienās viņiem nāksies strādāt. Savukārt ārpus Latvijas plāno doties 12% iedzīvotāju.

No tiem aptaujas dalībniekiem, kuri ziemas brīvdienas plāno pavadīt ārpus Latvijas, puse dosies apciemot draugus un radiniekus. Turklāt vidēji biežāk (14%) tie būs iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 55 gadiem. Savukārt 17% aptaujāto baudīs kaimiņvalstu ziemas tūrisma piedāvājumus vai dosies bērniem piemērotā ceļojumā. Turpretim 8% iecerējuši baudīt sauli siltajās zemēs vai doties uz ārzemju slēpošanas kūrortu.

Baudīt dažādus kultūras pasākumus tepat Latvijā iecerējušas biežāk sievietes (24%) un jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Savukārt vīrieši dod priekšroku aktīvām ziemas nodarbēm (19%) vai atpūtai lauku mājās (18%).

"Swedbank" iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar "OMD Snapshots" veikta decembrī, aptaujājot 726 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās pilsētās un lauku rajonos.

Source info

LETA