Saturs turpināsies pēc reklāmas
Egļu ceļš Rīgā, pārgājiens Cenas tīrelī un Otrās adventes koncerti muzikālai nedēļas nogalei
Foto: LETA

Otrajā adventē jābauda māksla. Teju visās lielākajās Latvijas pilsētās kultūras namos un koncertzālēs skanēs Ziemassvētku meldiņi, piemēram, jelgavnieki varēs baudīt Frenka Sinatras daiļradi džeza aranžējumā, Kandavā būs tautisks kokles mūzikas koncerts, bet Saldū un Jūrmalā svētku sajūta apņems visu pilsētu, jo ar rotaļām, gardiem našķiem un Otrās adventes svinēšanu tiks iedegtas lampiņas galvenajās Ziemassvētku eglēs.

Mūzikas mīļotāji Otrajā adventē var doties uz Vecrīgas sirdi - Svētā Pētera baznīcu, kur ar savām skaistajām balsīm klausītājus apburs jaunie mākslinieki no Izraēlas, Spānijas, Gruzijas un citām valstīm. Vērienīgi mūzikas pasākumi notiks ne tikai galvaspilsētā, Liepāju piedejos karstasinīgs uzvedums "Karmena", bet Ventspilī trīs dienu garumā notiks starptautiskais taustiņmūzikai veltītais festivāls "Takts".

Jāpaspēj gan izbaudīt karstasinīgās mīlestības alkas vēju pilsētā, gan ārzemju mākslinieku sniegumu un tradicionālos svētku koncertus dažādās Latvijas baznīcās, lai brīvdienas kārtīgi pieskandinātas un visiem pazīstamie meldiņi dungo galvā vēl visu nākamo nedēļu.

Svētki jābauda ne tikai ar ausīm, bet arī ar acīm, tāpēc Rīgā ikvienam līdz pa 10. janvārim Rīgā būs iespējams novērtēt 43 dažādas Ziemassvētkus eglītes, kas sasēdušas dažādās pilsētas vietās. Par skaistajām un neikdienišķajām svētku eglēm parūpējušies Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Kurš vēl nav paspējis, noteikti var doties smelties dāvanu idejas, iegādāties sezonālus gardumus un citus nieciņus tradicionālajā Ziemassvētku tirdziņā Vecrīgā, kas darbojas katru dienu.

Source info

Delfi Svētku laiks


Lasi vēl