Foto: Rīgas Lutera draudzes rīkotā svētku mielastā piedalās patvēruma meklētāji no 'Muceniekiem'

Foto: Rīgas Lutera draudzes rīkotā svētku mielastā piedalās patvēruma meklētāji no 'Muceniekiem'
Foto: LETA

Sestdien Rīgas Lutera draudzes rīkotajā svētku mielastā piedalījās ap 70 cilvēku no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki".

Kā sacīja draudzes mācītājs Linards Rozentāls, pasākums tiek rīkots, lai mazinātu atšķirību starp konfesijām un iepriecinātu cilvēkus kuri ir ļoti grūtā un neierastā situācijā.

"Šīs ir pateicības pusdienas. Šādu pasākumu rīkojam ceturto gadu. Iepriekš tas bija veltīts galvenokārt trūcīgiem cilvēkiem, bet šogad, ņemot vērā bēgļu tēmas aktualitāti, nolēmām, ka labākie viesi šajā pasākumā būs patvēruma meklētāji, kuri izmitināti "Muceniekos". Un nav pretrunas saistībā ar to, ka šie cilvēki, lielākoties ir musulmaņi. Esam pārliecināti, ka pēc iespējas jācenšas mazināt atšķirības starp konfesijām, izceļot cilvēcības, labestības un līdzjūtības faktoru," sacīja mācītājs.

Kā novēroja aģentūra LETA, pasākuma apmeklētāji ar lielu interesi klausījās koncertu, bet pēc tā notika radošās darbnīcas un svētku mielasts.

Pasākumu tulkoja divi tulki.

Starp patvēruma meklētājiem bija pāris desmiti dažāda vecuma bērnu.

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks piektdien Ziemassvētku vēstījumā centās mierināt bēgļus un bēdu piemeklētos, vienlaikus no jauna aicinot panākt mieru Tuvajos Austrumos, Āfrikā, visos konfliktu pārņemtos reģionos.

"Lai Dievs tiem atmaksā - gan indivīdiem, gan valstīm -, kas nesavtīgi strādā, lai nodrošinātu palīdzību un uzņemtu daudzos migrantus un bēgļus, palīdzētu viņiem radīt cienījamu nākotni sev un saviem mīļajiem," tradicionālajā Ziemassvētku dienas uzrunā "Urbi et Orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), runājot no Vatikāna Svētā Pētera bazilikas balkona, sacīja pāvests.

Francisks lūdzās par mieru starp izraēliešiem un palestīniešiem, par mieru Sīrijā, Lībijā, Irākā, Jemenā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Burundi, Dienvidsudānā, Ukrainā un Kolumbijā, kā arī pieminēja vajātos kristiešu un "brutālo teroraktu" upurus.

Pāvests politiķus mudināja "tiekties pēc kopīgā labuma" un aizsargāt "katras cilvēka dzīvības cieņu", šādi netieši atgādinot par abortu ļaunumu.

Source info

LETA


Lasi vēl