Saturs turpināsies pēc reklāmas

Gvatemalā ieskandina Ziemassvētkus, dedzinot velnu

7. decembrī Antigvas pilsētiņā Gvatemalā ļaudis pulcējās, lai ieskandinātu Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Karstasinīgie gvatemalieši to darīja visai interesantā veidā – dedzinot velna skulptūras tradicionālajos "Velna dedzināšanas" svētkos, vēsta Reuters.

Daudzu gadsimtu garumā gvatemalieši ģimenes, draugu un kaimiņu lokā pulcējas centrālajos pilsētu laukumos, lai aizgaiņātu prom ļaunos garus no mājām un tuvākās apkārtnes. Tas tiek piekopts, dedzinot ugunskurus, šaujot gaisā raķetes un aizsvilinot Lucifera statujas un figūriņas. Šādā veidā ticīgie atbrīvojas no garīgajām nešķīstībām savās dzīvēs.

Gvatemalā ieskandina Ziemassvētkus, dedzinot velnu
Foto: AP/Scanpix

Šādi "svētki" aizsākušies jau 16. gadsimtā, taču īpaši populāra velna dedzināšana kļuvusi 20. gadsimta 90. gados, kad svinības aizvien vērienīgāk aizsākušās dažādās pilsētās visā Gvatemalā. Šai nodarbei gan ir sekas – pēc papīra skulptūru dedzināšanas ugunij tiek pievienotas arī riepas, drazas un plastmasa, kas gaisā saceļ tumšus dūmu mākoņus, kas piesārņo gaisu.

Pilsētas valde gan pēdējos gados iesaistījusies "Velna dedzināšanas" svētku organizēšanā, izstādot vienu centrālo figūru dedzināšanai, tādējādi ne tikai atturot svinētājus no patvaļīgas dedzināšanas, bet arī sapulcējot svētku svinētājus vienuviet – tas, šķiet, "Velna dedzināšanas" svētku komitejas priekšsēdētājam arī izdevies, jo no nešķīstībām atbrīvoties sapulcējušies ap 8000 cilvēku.

Source info

Delfi Svētku laiks


Lasi vēl