Saturs turpināsies pēc reklāmas

Video: Privātmāju Vācijā rotā vairāk nekā 400 000 Ziemassvētku lampiņu

Privātmāja, kas izdekorēta ar vairāk nekā 400 000 Ziemassvētku lampiņām, Vācijas pilsētā Bikenē piesaistījusi vietējo iedzīvotāju un tūristu uzmanību, vēsta ziņu aģenūra "Reuters".

Mājas īpašnieks Rolfs Fogts stāsta, ka aizraušanās ar gaismiņām sākusies pēc tam, kad viņš ar dēlu viesojies ASV pirms 15 gadiem. “Ideja radās 1999. gadā. Mēs decembrī ar dēlu bijām Amerikā un visu nakti staigājām - aptuveni astoņas stundas - un skatījāmies uz namiem. Mēs piekrāvām divas ceļojumu somas pilnas ar lampiņām un devāmies mājup,” stāsta nama īpašnieks. 

Par spīti tam, ka sākotnēji lampiņu esot bijis mazāk, vietējie iedzīvotāji izgaismoto teritoriju ievērojuši uzreiz. “Vienā vakarā mani dēls pasauca pie loga un teica, ka ārā esot desmit mašīnas. Es izgāju laukā un brīnījos,” atklājis Fogts.

Lai arī Fogtu ģimenes locekļi dekorācijas izlikuši savam priekam, viņi sāksuši pārdot tūristiem desas un vīnu, lai varētu atļauties nopirkt vēl vairāk lampiņu. Lai ik gadu uzturētu namu iedegtu, Fogtu ģimene maksā vairākus tūkstošus eiro mēnesī.

Rolfs Fogts stāsta, ka nemaz nezina, cik precīzi lampiņu rotā viņa dzīves vietu. “Man sajukuši skaitļi. Aptuveni 450 000, varbūt vairāk, varbūt mazāk. Es precīzi nezinu, man ir vienīgi milzīgs lampiņu kalns, kurā neko nevar saskaitīt,” viņš piebilst.

Fogts atklāj, ka lampiņas tiek ieslēgtas piecos vakarā un deg līdz deviņiem no rīta. Fogtu ģimenes māja sāk mirdzēt vēlu novembrī un darbojas līdz decembra nogalei.

Source infoLasi vēl