Foto: Bungām skanot, pa Vecrīgas bruģi velk bluķi

Foto: Bungām skanot, pa Vecrīgas bruģi velk bluķi
Foto: DELFI

Svētdienas vakarā Vecrīgā atzīmēts Bluķa vakars - no Rātsalukuma, bungām un dziesmām skanot, vairāki desmiti rīdzinieku striķos pa Vecrīgas ielām un laukumiem vilka bluķi līdz atkal nonāca Rātslaukumā, kur to sadedzināja.

Svētku norisēs piedalījās Rīgas folkloras kopas – "Grodi", "Garataka", "Skandinieki", "Budēļi", "Berendejka", "Iļjinskaja pjatņica", "Rija", "Vilkači", "Vilcenes", kā arī Mālpils "Mālis", Katlakalna "Rāmupe", Līvānu "Ceiruļeits" un Bārbeles folkloras kopa.

Ar Bluķa vakaru tradicionāli beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Bluķi apvilka ap saviem īpašumiem un beigās sadedzināja, simboliski sadedzinot arī visu slikto, kas šajā gadā noticis.

Source info

Delfi Svētku laiks


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.