Reģionos dod priekšroku mobilajam mājas internetam
Foto: Publicitātes foto

Tirgus izpētes grupas "RAIT Custom Research Baltic" veiktais pētījums liecina, ka šobrīd jau 33% Latvijas mājsaimniecību kā pamata interneta pieslēgumu savai dzīvesvietai izvēlas mobilo internetu. Šis ir visstraujāk augošais interneta pieslēguma veids. Īpaši aktuāli tas ir Latvijas reģionos, jo mobilajam internetam ir minimāli ģeogrāfiskie ierobežojumi, un tā pieslēgšanai nav nepieciešamas lielas investīcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kādēļ izvēlas mobilo mājas internetu?

  • 39% no respondentiem kā galveno mobilā interneta mājās priekšrocību nosaukuši bezvadu tehnoloģiju un ērto uzstādīšanu.
  • 37% novērtējuši tehnoloģijas mobilitāti - iespēju to paņemt līdzi, piemēram, dodoties nedēļas nogalē uz laukiem. Tuvojas vasara, un arvien vairāk cilvēku, kuri ikdienā sēž birojos, izmantos iespēju strādāt no mājām vai pat lauku īpašumiem. Šādā gadījumā mobilais internets ir neatsverams palīgs.
  • 36% atzīst, ka nebija pieejami citi risinājumi.

Kas un kur lieto mobilo mājas internetu?

No cilvēkiem, kuriem ir pieslēgts mobilais internets, 80% to izmanto kā pamata interneta pieslēgumu. Ņemot vērā ļoti plašo tā pieejamību, visvairāk mobilo internetu izmanto lauku reģionu un Pierīgas iedzīvotāji, liecina vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 un tirgus izpētes grupas "RAIT Custom Research Baltic" veiktais pētījums. Tomēr savas mobilitātes un ātruma dēļ mobilais internets arvien lielāku pieprasījumu gūst arī pilsētās.

"Mobilajam mājas internetam ir ļoti minimāli ģeogrāfiskie ierobežojumi, tāpēc tas ir populārs tieši lauku apvidos, kur cita veida internets nav pieejams vai arī to pievilkt ir ekonomiski neizdevīgi. Mobilais internets kļuvis par līdzvērtīgu konkurentu fiksētā interneta pieslēgumam, un dati liecina, ka šī tendence turpina attīstīties. Proti, divu gadu laikā par vairāk nekā 15% palielinājies mobilā interneta lietotāju īpatsvars, kam tas ir pamata internets," atzīst "Tele2" komercdirektors Raivo Rosts.

Nedrīkst aizmirst arī par mobilā interneta izmaksām – 32% respondentu aptaujā norādījuši, ka pakalpojumu izvēlējušies izdevīgās cenas dēļ.

"Tele2" un "RAIT Custom Research Baltic" pētījums tika veikts, izmantojot interneta aptauju, kurā piedalījās 827 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 50 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form