Rīgā ieradās pirmais konteinervilciens no Siaņas
Foto: Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā valsts svētku priekšvakarā Rīgas ostā ieradās pirmais konteinervilciena sastāvs no Ķīnas pilsētas Siaņas. Tas nosūtīts no Siaņas Starptautiskā tirdzniecības un loģistikas parka un ir pirmais šī vilciena sastāvs, kas vests kravas ekspresvilciena maršrutā Minska-Rīga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vilciens uz Rīgu nosūtīts vien divus mēnešus pēc tam, kad Ķīnā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš parakstīja stratēģiskās sadarbības līgumu ar Siaņas Starptautisko tirdzniecības un loģistikas parku. Tālāko ceļu konteineri turpina pa jūru uz Vācijas un Somijas ostām.

LDz prezidents E.Bērziņš: "Mēs šajā Latvijai nozīmīgajā jubilejā uzdāvinājām pirmo konteinervilcienu no strauji augošās Siaņas ekonomikas. Partneri ir novērtējuši mūsu iespējas un kapacitāti, kuru mēs esam sekmīgi attaisnojuši, nodrošinot, ka caur Latvijas teritoriju vilciens tiek izvests tikai 12 stundu laikā. Tādējādi mūsu kopprojekts ar Baltkrievijas dzelzceļu – kravas ekspresvilciens Minska-Rīga, kurš jau pierādījis savu potenciālu dažādu kombinēto kravu pārvadājumos, - ir sekmīgi pārbaudīts arī tālo distanču konteinerkravu transportēšanā un ir gatavs apstrādāt pieaugošu konteinervilcienu plūsmu."

Ne mazāk būtiski ir arī tas, ka Siaņas vilciena ierašanās Rīgā sakrīt ar brīdi, kad Rīgas ostā nosūtīšanai uz Ķīnu saņemti vairāk nekā 260 konteineri no Roterdamas ostas. Tādējādi ostas teritorijā pirmo reizi notika abpusēja kravas vilcienu apmaiņa, izkraujot no Siaņas saņemtos un vienlaikus uzkraujot uz Ķīnu transportējamos konteinerus. Arī šie konteineri uz Ķīnu tika vesti, izmantojot Minska-Rīga ekspresvilciena maršrutu, kura operators ir LDz meitas uzņēmums "LDz Loģistika" un kas pierādījis sevi kā efektīvs, optimāli izplānots maršruts, ļaujot nodrošināt ātru un maksimāli vienkāršu kravu apstrādes procesu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form