Rīgas ostā ar savu konteinerpārvadājumu līniju "Poland-Finland Express" darbu uzsākusi viena no pasaulē lielākajām starptautisko jūras konteineru pārvadātāju kompānijām "COSCO Shipping Lines". Jaunās līnijas maršruts Baltijas jūrā ir Gdaņska-Helsinki-Rīga-Klaipēda-Gdaņska, Rīgas ostā atgriežoties ik nedēļu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"COSCO Shipping Lines" lēmums iekļaut Rīgas ostu savas konteineru pārvadājumu līnijas maršrutā apliecina Rīgas ostas konkurētspēju un kapacitāti, nodrošinot augstu pakalpojumu kvalitāti un ātrumu.

"COSCO Shipping Lines" pieder Ķīnas kuģošanas uzņēmumu holdingam "COSCO" un tas nodarbojas ar starptautiskajiem jūras konteineru pārvadājumiem. Ar 361 konteinerkuģi (kopējā ietilpība 1,84 miljoni konteineru vienību (TEU)) lielu floti un kompānijas īpašumā esošajiem 2,68 miljoniem konteineru "COSCO Shipping Lines" šobrīd ir ceturtais lielākais jūras konteineru pārvadātājs pasaulē.

2018. gadā līnija "Poland-Finland Express" Rīgas ostā ir saņēmusi regulārās kuģošanas līnijas statusu, līdz ar to šobrīd Rīgas ostā aktīvi darbojas sešas konteinerpārvadājumu līnijas. To dažādie maršruti savieno Rīgu ar visām nozīmīgākajām Baltijas jūras ostām, kā arī lielajām konteineru tranzīta ostām Eiropā.

"Jebkuras jaunas konteineru līnijas un jauna konteineru pārvadātāja ienākšana Rīgas ostā paver ceļu jaunām biznesa aktivitātēm un iespējām audzēt konteineru apjomu ostā. Papildus tas apliecina, ka Rīgas ostai ir visi priekšnoteikumi, lai tā kļūtu par reģionālo konteineru tranzīta centru Baltijā - izdevīga atrašanās vieta Baltijas centrā, augstas kvalitātes ostas un termināļu pakalpojumi, kā arī pastāvīgi augošs konteineru apjoms," uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Pērn Rīgas ostā pārkrāva rekordaugstu konteinerkravu apjomu - 2017. gadā caur ostu nosūtīts 4,6 milj.t. konteinerkravu jeb 446 tūkst. konteineru vienību (TEU), sasniedzot jaunu konteinerkravu apgrozījuma rekordu ostas pastāvēšanas vēsturē (+13,5%). Rīgas ostā ne vien reģistrēts viens no lielākajiem apjoma kāpumiem visā Baltijas jūras reģionā, bet Rīgai ir izdevies palielināt arī ostas tirgus daļu konteinerpārvadājumu segmentā, sasniedzot 9,8% no konteinerkravu kopapjoma.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas brīvosta Rīgas osta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form