Rīgas ostā noris mācības piesārņojuma seku likvidācijai
Foto: Publicitātes foto

Vakar, 19. augustā, Rīgas Brīvostas teritorijā norisinājās kopējās Rīgas brīvostas pārvaldes un Jūras spēku piesārņojuma likvidācijas mācības "OILEX Rīga 19", lai pārbaudītu visu iesaistīto pušu spēju reaģēt ārkārtas situācijās, pilnveidotu operatīvo dienestu sadarbību avārijas seku likvidēšanā, kā arī izmēģinātu jaunas metodes un tehnoloģijas piesārņojuma lokalizēšanā un savākšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši MK noteikumiem Rīgas brīvostas pārvaldei piesārņojuma likvidācijas mācības jānodrošina divas reizes gadā. Šoreiz mācības norisinājās kopā ar Jūras spēkiem, izspēlējot scenāriju, pēc kura notikusi naftas produktu noplūde uz kuģa klāja un ostas akvatorijā pie piestātnes ZO-17, kā arī piesārņojums lielā daudzumā jau nokļuvis Daugavā. Piesārņojuma savākšanu pie piestātnes veica Rīgas brīvostas flote, izmantojot absorbējošās bonas un naftas savācējus skimmerus. Daugavas akvatorijā izplatītā piesārņojuma savākšanai tika iesaistīta Jūras spēku Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība ar naftas savācēju kuteriem "ĀĢE" un "ĀTE", kas aprīkoti ar jaudīgiem skimmeriem. Piesārņojuma imitācijai tika izmantota rapšu eļļa.

Mācību norise un rezultāti tika analizēti kopējā visu iesaistīto dienestu sanāksmē. Tika atzīts, ka piesārņojuma savākšana ir noritējusi veiksmīgi, tehniskie līdzekļi ir piemēroti un labā tehniskā kārtībā. Tika konstatētas dažas nepilnības, kas nākotnē tiks novērstas. Visas iesaistītās puses atzina, ka avāriju seku likvidācijas sistēmā svarīgākais ir labi sagatavots personāls, tāpēc šāda veida mācības ir būtiskas teorētisko un praktisko iemaņu nostiprināšanai.

Mācības organizēja Rīgas Brīvostas pārvalde un Rīgas Brīvostas flote, sadarbībā ar Ostas policiju, Valsts Vides dienestu, Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru un Jūras spēku Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form