Iedzīvotāju kritiskā attieksme pret nākamā gada valsts budžeta veidošanas procesu ir izprotama, jo medijos galvenokārt izskanējis, ka valdība nodarbojas tikai ar izdevumu griešanu un cirpšanu, - tomēr tā nav taisnība. Tiek meklēti dažādi veidi, kā vairot budžeta ieņēmumus, piemēram, stimulējot uzņēmējdarbību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to liecina nesen valdības izteiktais konceptuālais atbalsts ekonomikas stimulēšanas priekšlikumiem nodokļu sistēmā, kā arī mikrouzņēmumu atbalsta pasākumiem. Diskutējot par šo lēmumu ieviešanu dzīvē, stingri iestājos par to, lai šie uzņēmējdarbībai būtiskie grozījumi Saeimā tiktu iesniegti reizē ar 2010.gada valsts budžeta paketi un stātos spēkā jau nākamgad.

Vēlos uzsvērt, ka mums ir divas iespējas: pirmā – pildām starptautiskās vienošanās, kas paredz valsts budžeta izdevumu mazināšanu un ieņēmumu palielināšanu, stimulējot uzņēmējdarbību, noturam stabilu latu un pievienojamies eiro zonai 2014.gadā. Vai ejam pa otru ceļu, uz kuru mēģina norādīt atsevišķi pseidoekonomisti un kas pēc būtības ir strupceļš - starptautisko saistību nepildīšana un lata devalvācija. Tādā gadījumā varam aizmirst par pievienošanos eiro zonai pārskatāmā nākotnē, kas savukārt nozīmē makroekonomiskās nestabilitātes palielināšanos, apgrūtinātas iespējas piesaistīt investīcijas ražošanas attīstīšanai un daudz ilgāku un smagāku ekonomikas atveseļošanos ar visām no tā izrietošajām sociālajām sekām, kas visticamāk būs redzams arī turpmākajos "DnB NORD Latvijas barometra" pētījumos.

Manuprāt, lai ātrāk pārvarētu krīzi, nepieciešami trīs nosacījumi - stabilitāte, vienotība izpratnē par valsts attīstības stratēģiskajiem mērķiem un ticība pašiem sev, jo nereti esam par daudz paškritiski, kā to pierāda arī pēdējais barometrs, kur gandrīz ikviens rādītājs turpinājis lejupslīdi. Mēs neesam sliktāki par zviedriem, vāciešiem vai amerikāņiem. Turpinot sadarbību ar starptautiskajiem partneriem, varam veiksmīgi atrisināt mūsu ekonomiskās un valstiskās problēmas, jo visas krīzes reiz beidzas, bet mūsu kopīgās vērtības un principi, kam ticam, paliek.

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form