Pirms 90 gadiem Dievs mums deva vienreizēju iespēju izveidot savu valstisko neatkarību. Šodien nācijas pastāvēšana ir nopietni apdraudēta. Mēs stāvam uz iznīkšanas sliekšņa, jo esam zaudējuši tos garīgos standartus, morāles un tikumiskos principus, kas satur sabiedrību un ģimeni kā tās pamatelementu. Latviju plosa aizvien smagākas sociālās problēmas – noziedzība, alkoholisms, narkomānija, vardarbība, kā arī visam tam līdzi nākošās ekonomiskās un politiskās grūtības. Nenoliedzami, globalizācijas laikmetā ar šīm negācijām sastopas lielākā daļa valstu, tomēr tās nav tik dziļas un tālejošas, ja sabiedrībā ir stipras ģimenes un pārdomāta likumdošana. Ģimene ir kā spārni, kas nes katru indivīdu un veselu nāciju, neļaujot iznīkt vēstures līkločos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Diemžēl Latvijā valsts līdz šim nav nodrošinājusi sekmīgu un tālredzīgu ģimenes atbalsta politiku, kā rezultātā cieš gan bērni, gan pieaugušie. Nācijas strauja samazināšanās un novecošanās, depopulācija, demogrāfiskā situācija u.c. ir tikai dažas no valsts mēroga problēmām, kuru cēlonis meklējams ģimenē.

Šobrīd Latvijā notiek cīņa ar sekām, nevis cēloņiem. Ir apsveicami, ka valsts ir tik drošsirdīga cīnītāja, bet - vai gudra un tālredzīga? Samazinoties darbspējīgo iedzīvotāju skaitam un investoru interesei, samazināsies arī valsts kases ieņēmumi, bet izdevumi sociālajam budžetam un darbam ar sekām tikai pieaugs.

Mums ir iespēja mācīties no citu valstu pieredzes: ASV veiktie aprēķini rāda, ka uz 1 prevencijā ieguldītu dolāru valsts ieekonomē 17$. ASV jau vairāk kā 10 gadus tiek strādāts pie ģimenes institūcijas stiprināšanas, savukārt, Apvienotajā Karalistē sociālās politikas stūrakmens ir preventīvais darbs ar ģimeni. Prakse rāda, ka investējot cēloņu novēršanā, sekas mazinās automātiski.

"Asociācija Ģimene" apvieno organizācijas un privātpersonas, kurām ir ilgstoša darba pieredze, palīdzot bērniem, jauniešiem, ģimenēm, pie tam, strādājot gan ar krīzes situācijām, gan veicot mērķtiecīgu preventīvo darbu ar sabiedrību. Darba grupās iesaistām profesionālus ekspertus - juristus, sociālos darbiniekus, psihologus, mācītājus, mediķus, pedagogus, augstskolu mācībspēkus, atbildīgo ministriju pārstāvjus, lai apzinātu esošo situāciju un meklētu kompleksus risinājumus. Mēs saredzam situācijas uzlabošanu Latvijā ciešā sadarbībā starp valsts un pašvaldību institūcijām, NVO, mēdijiem un sabiedrību.

Kopā mēs varam paveikt patiešām daudz - veidot Latviju par stipru ģimeņu zemi, valsti ar nākotni. Būt par pozitīvu piemēru Eiropā un pasaulē.

Tāpēc mēs aicinām vienoties kopīgā darbā par Latvijas un mūsu bērnu nākotni, un noteikt Ģimeni par valsts prioritāti, atbalstot sekojošus mūsu likumdošanas grupas izstrādātos priekšlikumus, par ko lūgsim Jūs personīgi, kā arī citas iesaistītās institūcijas un sabiedrību piedalīties konstruktīvā sarunā pie apaļā galda.

1. Izsludināt 2009. gadu par Ģimenes gadu.
2. Pieņemt Tēva dienu kā valstiski svinamu, lai stiprinātu tēva lomu sabiedrībā.
3. Izstrādāt vienotu un integrētu valsts Ģimenes politiku.
4. Pieņemt Ģimenes Atbalsta likumu, kas nosaka koordinācijas mehānismu dažādu nozaru un ministriju politiku saskaņošanā un realizēšanā, atbalsta nodrošināšanā, efektīvā sadarbībā starp institūcijām, atbildību cīņā ar ģimeni degradējošām parādībām /pornogrāfiju, seksuāli izlaidīga dzīves veida popularizēšanu, atkarību izraisošu vielu izplatīšanu, azartspēlēm utt./, prioritāšu noteikšanā un citiem būtiskiem jautājumiem, kas stiprina un aizsargā ģimenes institūtu.
5. Veikt nopietnus papildinājumus Valsts Nacionālajā attīstības plānā 2007.-2013. un Valsts Ilgtermiņa attīstības plānā 2030., izvirzot ģimeni par valsts politikas prioritāti.
6. Atjaunot un aktivizēt izveidotās Demogrāfiskās un ģimenes lietu padomes darbību.
7. Pārveidot Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisiju par Ģimenes un bērnu lietu apakškomisiju.
8. Izveidot Ģimenes lietu komisiju pie Valsts Prezidenta kancelejas.
9. Pieņemt grozījumus likumos, kas būtu vērsti uz ģimenes un laulības kā institūcijas stiprināšanu, katras cilvēka dzīvības aizsardzību.

Pirms 20 gadiem mēs iestājāmies par Latviju, par tautas brīvību. Vai varam vienoties šodien par Latviju, par tautas izdzīvošanu? Un pasniegt to kā dāvanu savai Latvijai 90 gadu jubilejā.

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam