“Es nekad nebūtu atļāvusies sākt ko pati, jo manī iekšā sēž tas padomiskais laiks, kad visu darīja kāds cits, jo bija jau saplānots, un tev tikai bija jāražo,” tā par sevi saka “Viss notiek” sižeta varone Vanda Podiņa. Turpinot sižetu ciklu par cilvēkiem, kuri radikāli mainījuši savu nodarbošanos, šoreiz tiksimies ar tautas daiļamata meistari, kura vēl pirms neilga laika strādāja par sētnieci, bet vēlāk apvienoja audzinātājas un skolotājas pienākumus bērnunamā. Šobrīd viņa ir individuālā darba veicēja un nodarbojas ar visdažādāko tekstilizstrādājumu izgatavošanu, kā arī nodod savas zināšanas citiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Varbūt bija nepieciešams šis ilgais laiks un dažādie darbi, lai saprastu, ka šis beidzot ir tas, ko viņa patiesi vēlas darīt – sirdslieta. Tomēr vienīgais, ko Vanda nožēlo ir tas, ka neuzsāka šo darbu ātrāk. Kļuvusi par bezdarbnieci, viņa nolēma, ka darbs jāatrod jebkādiem līdzekļiem, turklāt bija stingri apņēmusies palikt Madonā, nevis doties laimes meklējumos uz Rīgu vai pat kur tālāk. Ideju par savas uzņēmējdarbības sākšanu Podiņas kundze guva apmeklējot Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūru, kur, pildot testus un veicot individuālas pārrunas, lēnām pati apjauta savas vēlmes. Līdz šim vienmēr strādājusi algotu darbu, viņa pat nenojauta, kā ir būt par priekšnieci sev pašai. Vanda atzīst, šobrīd viņa pati ir grāmatvede, pati sagādniece, kurjeriste, pati modeļu ģenerators, ideju autors un viss pārējais.

Izvēlēties šādu darbības virzienu licis arī iekšējais dzinulis, jo apkārtējie apgalvojuši, ka mākslu nevar savienot ar peļņas gūšanu. Mūsu māksliniece vēlējās pierādīt pretējo. Daļēji viņai tas ir izdevies. Šobrīd Vanda strādā pie biznesa plāna savam uzņēmumam, kuru nākotnē paredzēts paplašināt un modernizēt tā, lai turpmāk viņas pārziņā ietilptu tikai mākslinieciski jautājumi.

Uz jautājumu, vai Rīgā iespējas nav plašākas, man par pārsteigumu Vanda atbild, ka, ja viņai būs interneta pieslēgums, tad iespējas visur būšot vienādas. Nākotnē viņa cer uz sadarbību ar partneriem, izmantojot tieši elektronisko tīmekli. Mūsu tikšanās dienā pirmais solis tika sperts, un jaunā uzņēmēja ieguva savu interneta pieslēgumu. Tagad tikai jācer, ka arī viņas partneri un klienti būs tikpat naski jauno iespēju apgūšanā.

Sižetu ciklu „Es arī tā varu”, kurā stāstam par to, kā cilvēki šķietami bezcerīgās situācijās mainījuši savu dzīvi, atbalsta Eiropas Savienība.

Plašāk par to kā provincē iespējams uzsākt savu uzņēmējdarbību skatieties HansaMedia raidījumā Viss Notiek, LTV1. programmā, Pirmdien, 3.jūlijā, plkst. 21:45

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form