Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāts profesors Georgs Andrejevs aktīvi piedalījās EP direktīvas par profesionālās kvalifikācijas atzīšanu terapeitiem, zobārstiem, fizioterapeitiem un medmāsām sagatavošanā un pieņemšanā. Tādejādi veselības aprūpes darbiniekiem ir atvieglotas iespējas sniegt pakalpojumus citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, vienlaikus ļaujot uzņemošajām valstīm pārbaudīt šo medicīnas darbinieku kvalifikāciju, uzsver G.Andrejevs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Strādājot Briselē, profesors G.Andrejevs atsaucās arī Latvijas kolēģu lūgumam un sniedza atbalstu, lai panāktu onkologa-ķīmijterapeita specialitātes atzīšanu Latvijā un iekļaušanu Ministru kabineta noteikumos par medicīnas specialitātēm.

Savas darbības laikā EP G.Andrejevs cieši sadarbojās ar Briselē esošo Eiropas Medicīnas specialitāšu savienību (UEMS). Šajā laikā viņš ar referātiem par medicīnas speciālistu mobilitāti un pacientu drošību uzstājies arī UEMS 50 gadu jubilejas konferencē Briselē, kā arī viņu organizētajā kvalifikācijas celšanas seminārā ārstiem anesteziologiem Rīgā.

Šajās EP vēlēšanās profesors G.Andrejevs kandidē no partijas ”Sabiedrība Citai Politikai” saraksta. ”Mana līdzšinējā darba pieredze un paveiktais EP, sakari citās ES varas struktūrās un plašās zināšanas ļautu veiksmīgi pārstāvēt Latvijas intereses ES pašreizējās ekonomikās krīzes apstākļos, kā arī turpināt jau iesāktos darbus , lai uzlabotu situāciju sabiedrības veselības jomā,” uzsver profesors.

Plašākai informācijai
Gundars Romanovskis
Eiropas Parlamenta deputāta G.Andrejeva biroja vadītājs

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form